Rubriky:

Euro Hockey Tour

Hokejisté Švédska porazili Finy, moskevský turnaj vyhraje Rusko

18. prosince 2010 18:31 - MOSKVA

Hokejisté Švédska porazili ve svém druhém zápase na turnaji Channel One Cup v Moskvě Finsko jednoznačně 6:1. Bez ohledu na nedělní výsledky druhého turnaje seriálu Euro Hockey Tour je tak jasné, že 43. ročník tradičního ruského klání ovládne domácí sborná, která zatím oba své zápasy vyhrála.

 

Petr Hloušek, Právo

Švédsko se díky dnešnímu úspěchu posunulo na druhé místo v tabulce turnaje, ale stejně jako Česká republika a Finsko může v konečném hodnocení skončit druhé, třetí i čtvrté.

Svěřenci trenéra Päreho Martse předčili v severském derby soupeře zejména v důrazu před brankou. K výhře jim pomohl i slabý výkon debutujícího gólmana Eera Kilpeläinena, který se svými chybami podepsal pod pátý a šestý švédský úspěch ve třetí třetině. V té době ale už o výhře Švédů, kteří dvě branky vstřelili dokonce v oslabení, nebylo pochyb.

Channel One Cup
Švédsko - Finsko 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Brodin (Ekholm, Sjörgren), 19. Erixon, 29. Lindström (Persson), 37. Sjögren (Brodin), 42. Danielsson (Sjögren), 47. Mag. Johansson - 17. Pesonen (Pyörälä, Viitaluoma). Rozhodčí: Bulanov, Zacharov - Birin, Putulin (všichni Rus.). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3750.
Švédsko: Larsson - Petrasek, Fernholm, Mag. Johansson, Ekholm, Rundblad, Kronwall, D. Axelsson, Erixon - Brodin, Sjögren, Zackrisson - Nilsson, Persson, Lindström - Danielsson, Krüger, Ericsson - Thörnberg, Warg, Melin. Trenér: Pär Marts.
Finsko: Kilpeläinen - Hietanen, Nordlund, Karalahti, Jalasvaara, Latvala, Uusitalo, Jaakola, Korpikari - Pyörälä, Viitaluoma, Pesonen - Lehtonen, Lindgren, Lahti - Louhivaara, Hytönen, Komarov - Tyrväinen, Wirtanen, Ahtola. Trenér: Jukka Jalonen.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..