Z nominace hokejistů Švédska vypadli beci Lundkvist a Persson

1. listopadu 2020 19:41 - Stockholm

Další dvě změny v nominaci na listopadový turnaj Karjala v Helsinkách musel udělat trenér švédských hokejistů Johan Garpenlöv. Obránce Nilse Lundkvista z Luley a Joela Perssona z Växjö nahradili Eric Martinsson z jönköpingského HV71 a Pontus Näsén z Oskarshamnu.

 

Twitter

Již dříve z kádru vypadli bek Arvid Lundberg ze Skelleftey a útočník Gustav Rydahl z Färjestadu a nahradili je Andreas Wingerli ze Skelleftey a v ofenzivě Gustav Backström z Örebra. Tým také doplnil zadák John Nyberg z Brynäs Gävle.

Čtyřiadvacetiletý Näsén může v reprezentaci debutovat a celkem je nyní v týmu devět nováčků. Dalšími jsou brankář Niklas Rubin s obráncem Mattiasem Norlinderem z Frölundy, další bek Adam Ollas Mattsson z Malmö, Wingerli a útočníci Jonatan Berggren s Jesperem Frödénem ze Skelleftey, Jonathan Dahlén z Timry, Pontus Holmberg z Växjö a Backström. Lundkvist o možnost premiéry přišel.

Kádr finských hokejistů na Karjalu tvoří z poloviny nováčci

Švédové vstoupí do turnaje ve čtvrtek duelem s českou reprezentací od 13:30. O dva dny později nastoupí proti Rusku a v neděli v derby proti Finsku.

ČTK

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..