Rubriky:

Euro Hockey Tour

Nedvěd začíná být nepostradatelnou oporou hokejového nároďáku

10. února 2012 08:03 - STOCKHOLM

Nepostradatelnou oporou začíná být pro národní tým hokejistů ostřílený forvard Petr Nedvěd. Na listopadovém turnaji Karjala nastřílel polovinu z šesti českých branek na turnaji, přičemž se dvěma zásahy výrazně podílel na výhře nad Švédy 5:2. Ve čtvrtek porazil stejného soupeře znovu, když rozhodl samostatné nájezdy.

 

ČTK/AP

Nedvěd sice napoprvé neuspěl, ale opravný pokus, jímž dokončil čtvrtou sérii samostatných nájezdů, už byl precizní. "Při tom prvním se mi to trochu zvrtlo; bylo to takové neposedné a nedostal jsem se úplně přesně k tomu, jak jsem chtěl. Ta střela nebyla povedená," přiznal Nedvěd po utkání novinářům. Po té druhé už mohl mít úsměv od ucha k uchu. "No, na deset karbanátků," smál se Nedvěd. "Ta druhá penalta už byla o něčem jiném. Nemusel jsem to honit a měl jsem na to větší klid. A taky jsem si nemyslel, že uvěří tomu, že to dám dvakrát do jednoho místa," popisoval rozhodující moment zápasu čtyřicetiletý veterán.

Stává se tak žolíkem proti Švédům? "Nevím, jestli jsem žolík, ale jsem samozřejmě rád, že jsem mohl alespoň tímhle klukům pomoct," přitakal Nedvěd. "Bylo to těžké utkání, bojovalo se o každý centimetr na ledě a Švédové se chtěli samozřejmě ukázat. Měli zkušené mužstvo a klobouk dolů před klukama, protože jsme fárali opravdu po celý zápas," ocenil Nedvěd.

Velký podíl na výhře má i gólman Tomáš Pöpperle, neboť právě díky jeho výtečnému výkonu náskok Švédů v průběhu zápasu nenarostl. "Přesně tak. O tom se ani nemusíme bavit - on byl náš jasně nejlepší hráč. Pochytal jasné góly a držel nás v zápase. Díky němu jsme mohli dojít i do nájezdů a i tam nás podržel," pochválil sparťanského gólmana Nedvěd.

Hodně však podle jeho názoru pomohl k celkovému obratu i průběh třetího dějství, v němž začal český výběr přebírat iniciativu. "Tam už byly momenty, kdy bylo vidět, že soupeř začíná tahat nohy z medu a my jsme byli aktivnější. Ten přesilovkový gól nás pak nakopl a věřili jsme, že proměníme nějakou šanci do té šedesáté minuty. Jsme rádi, že to aspoň takhle dopadlo," prohlásil Nedvěd.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..