Druhá porážka na Švédských hrách. Sestava bude plná změn, oznámil před Ruskem trenér

13. února 2021 15:21 - Praha

Druhý zápas na Švédských hrách a druhá porážka, taková je bilance české hokejové reprezentace na dalším turnaji Euro Hockey Tour. Po čtvrteční porážce 2:3 po prodloužení se Švédy tým trenéra Filipa Pešána prohrál s Finskem 2:3 po nájezdech, přitom vedl 2:0. Národní tým měl šest vyloučených, soupeř čtyři. „Bohužel nám tam ani jeden gól nespadl, proto jsme prohráli na nájezdy,“ okomentoval porážku trenér, když dvakrát zvonila tyč.

 

Anders Bjuro/TT, ČTK/AP

Vedli jste 2:0, zápas skončil 2:3, kde vidíte klíčové momenty porážky po nájezdech?

Opět jsme zopakovali věc, která nás v negativním smyslu zdobila i minulý zápas, a to je nedisciplína. Úplně zbytečně jsme předali soupeři iniciativu. Dlouhou dobu jsme byli lepším týmem, i toto je nějaká charakteristika týmu, který není úplně zkušený. Tohle vidím jako hlavní důvod, že jsme zápas dneska ztratili.

Co byste řekl k nájezdům, trefili jste dvě tyčky...

V závěru zápasu byl velmi špatný led, tohle bylo ale pro obě strany jednoznačně stejný, proto také většina hráčů volila střelu místo blafáku. Tohle je o provedení nájezdu, nebudu říkat o štěstí, my jsme dvakrát trefili tyč. Bohužel nám tam ani jeden gól nespadl, proto jsme prohráli na nájezdy.

Češi nezvládli zápas s Finy, prohráli v nájezdech

Šest vyloučených hráčů, kde vidíte příčinu faulů?

Jeden faul byl technický na buly, jeden byl v útočném pásmu po forčekinku. Nemyslím si, že by to bylo z nedostatku nějaké dovednosti, případně pohybu. Kluci chtěli, byli aktivní, chtěli se dostat na kotouče a někdy možná trochu nešťastně, nešikovně souboje hráli. Bohužel to není omluva, je to rozhodující věc, která nám zápas opakovaně prohrála.

Jak bude vypadat sestava proti Rusku v neděli, kdy se hraje opět od 12 hodin, přijdou změny?

S kolegy jsem se shodnul, že ponecháme tři útoky. I obranné dvojice jsme nechali pohromadě, abychom sestavou netočili nahoru a dolu ze dne na den. Teď zjistím zdravotní stav hráčů a s kolegy se shodneme na sestavě na zítra. Myslím, že bude plná změn.

lik, Sport.cz

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: