Proti Rusku bude chytat Hrachovina, v sestavě chybí zraněný Birner

14. února 2021 11:01 - Malmö

Česká hokejová reprezentace nastoupí do dnešního zápasu proti Rusku na Švédských hrách v Malmö podle očekávání v brance s Dominikem Hrachovinou. Mimo sestavu budou obránce Ondřej Vitásek a útočníci Michal Birner s Ondřejem Romanem. V pozici sedmého beka bude připraven David Němeček a jako třináctý útočník Filip Suchý.

 

Andreas Hillergren, ČTK/AP

"S ohledem na program extraligy jsme plánovali pro zápas s Ruskem změnit sestavu. Po hovorech s hráči jsme museli změnit názor... Všichni do jednoho chtějí nastoupit a Rusy porazit," uvedl reprezentační kouč Filip Pešán na twitteru. "Jsem si jistý, že takhle vyrovnaný a tvrdý mezinárodní turnaj připraví kluky na play off," doplnil.

Krátce před začátkem utkání musel nakonec Pešán udělat změny v sestavě, ze které kvůli menším zdravotním problémům vypadl kapitán Michal Birner. "Céčko" na dresu místo něj bude mít obránce Michal Moravčík.

Rusové v aktuální sezoně Euro Hockey Tour vyhráli všech osm zápasů, které dosud hráli. Dvakrát porazili i český výběr - v listopadu v Helsinkách 3:0 a v prosinci v Moskvě 4:1. Utkání začne v Malmö ve 12:00 a sborná v něm má šanci zajistit si s předstihem celkový triumf v hodnocení seriálu. Stačí jí k tomu bod.

Předpokládaná sestava ČR: Hrachovina - F. Král, Moravčík, Šulák, Klok, D. Musil, Gazda, Němeček - Lenc, M. Špaček, M. Stránský - Flek, Tomášek, Smejkal - R. Koblížek, Kodýtek, Blümel - Flynn, Lakatoš, Ordoš - Suchý.

ČTK

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: