Rubriky:

Euro Hockey Tour

Špatné střídání a zbytečný faul nás stály zápas, litoval Hadamczik

9. listopadu 2013 19:32 - Helsinky

Špatné střídání a zbytečný faul ve třetí třetině připravily podle trenéra Aloise Hadamczika český hokejový tým o možnost získat na turnaji Karjala první bod nebo body. Reprezentace vedla nad Finskem 2:0, ale nakonec prohrála 2:3 a na druhé akci Euro Hockey Tour čeká na premiérový úspěch.

 

Michal Doležal, ČTK

"Dvě třetiny byly z naší strany velmi dobré, ale nechápu, proč ve třetí třetině přestali najednou útočníci držet puk. Proč jsme se trošku strachovali. Na hráče jsme nepřenášeli žádnou zodpovědnost, chtěli jsme hrát stejně," řekl Hadamczik po zápase, ve kterém Češi v Helsinkách podali výrazně lepší výkon než ve čtvrtek proti Švédsku. V Gävle utrpěli debakl 0:6.

Národní tým podle kouče dostal zbytečné góly. Zejména první a třetí. "Před prvním se Krejčík sbalil, šel střídat, Hubáček nedal puk do hloubky a oni jeli sami na branku. A před třetím udělal Smoleňák největší hrubku, protože jít na přesilovku a udělat takový faul pět minut před koncem, to je neodpustitelné. Ale stalo se," uvedl Hadamczik, který litoval i druhé branky. "Byla to střela příklepem, kterou trefíte jednou za život," řekl.

Celkově ocenil výkon mužstva, který se oproti Gävle zvedl. "Řekl bych, že jsme v první třetině hráli jako proti Švédům, ale tam jsme dostali tři góly a dnes jsme jeden dali. Na naši hru se dalo minimálně dvě třetiny dívat. Celé mužstvo se zlepšilo, ale dvě disciplinární chyby nás stály minimálně bod nebo body," uvedl Hadamczik, který pochválil debutujícího obránce Milana Douderu. "Potěšil mě. Stejně jako stabilní výkon Kaberleho."

Litoval, že Jan Kovář nedokázal proměnit svou šanci a vyrovnat při závěrečné power play. "To už si ten kalich vypijete. Měl to skoro do prázdné branky, ale nedali jsme to. Škoda," uvedl Hadamczik, který potvrdil, že do závěrečného zápasu turnaje proti Rusku nasadí posledního nováčka v týmu Roberta Kousala. Hrát bude i Jan Buchtele. Zda v brance dostane opět šanci dnes výborný Jakub Kovář, nebo Jakub Štěpánek se teprve rozhodne.

ČTK

Časová osa: Euro Hockey Tour

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..