Rusko - Švédsko 2:3 PPŠvédové zakončili EHT výhrou v Rusku, český tým skončil třetí

Mytišči

Hokejisté Ruska podlehli v závěrečném utkání série Euro Hockey Tour doma v Mytišči Švédsku 2:3 v prodloužení a skončili poslední o dva body za třetí Českou republikou. Švédové už měli v pátek jistý triumf v EHT a po sobotním vítězství skončili na první pozici o pět bodů před druhým Finskem. V čase 61:26 rozhodl Marcus Sörensen.

Rusové prohráli v EHT pošesté za sebou. Po páteční prohře 4:5 dnes dvakrát dotáhli ztrátu. Švédy dostal do vedení v 18. minutě Johansson, domácí se radovali z vyrovnání na začátku druhého dějství po trefě Panarina.

Výběru Tří korunek vrátil vedení v 48. minutě při Čudinovově vyloučení obránce Arizony Ekman-Larsson. Za tři minuty podruhé smazal ztrátu Jevgenij Medveděv. Zápas dospěl do prodloužení, v kterém přichystal sborné další prohru Sörensen.

Utkání Euro Hockey Tour a Euro Hockey Challenge v Mytišči:
Rusko - Švédsko 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Panarin (Šipačov), 51. J. Medveděv (Dadonov, Šipačov) - 18. M. Johansson (Sjögren, Petersson), 48. Ekman-Larsson (Klingberg), 62. Sörensen (Sjögren). Rozhodčí: Fraňo, Šír (oba ČR) - Birin, A. Medveděv (oba Rus.). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 6782.
Rusko: Bobrovskij - Čudinov, Bělov, J. Medveděv, Jakovlev, Kulikov, J. Birjukov, Grigorjev, Mironov - Dadonov, Šipačov, Panarin - Zaripov, Anisimov, Širokov - Ničuškin, Loktionov, Kovalčuk - Tichonov, Burmistrov, Averin. Trenér: Oleg Znarok.
Švédsko: Enroth - Ahnelöv, Andersén, Ekman-Larsson, Klefbom, Fransson, Klingberg - Petersson, Sjögren, M. Johansson - Petersson, Sjögren, M. Johansson - Lindholm, Rask, Sörensen - Danielsson, Lander, Lindström - Thuresson, Josefsson, Aslund - S. Hjalmarsson. Trenér: Pär Marts.