Rubriky:

Euro Hockey Tour

Dělali jsme zbytečné chyby a Švédové je potrestali, ví Kundrátek

10. února 2017 07:19 - Göteborg

Série čtyř výher českých hokejistů ve vzájemných zápasech se Švédskem skončila v úvodu Švédských her v Göteborgu, kde domácí tým o svém vítězství 5:2 rozhodl už v prvním dějství. Úvodní třetinu vyhrál 3:0 a pak už si vývoj zápasu pohlídal. Podle obránce Tomáše Kundrátka Seveřané dobrou obranou českému týmu nedovolili, aby výrazněji ohrožoval brankáře Viktora Fastha.

 

Vlastimil Vacek, Právo

První třetina Čechům vůbec nevyšla. "Dělali jsme zbytečné chyby, nedostávali jsme to ven a oni to potrestali. To by se bohužel nemělo stávat. Všichni jsme sice dřeli, ale oni bohužel naše chyby potrestali," řekl novinářům Kundrátek.

Svěřenci trenéra Josefa Jandače porazili Švédy v listopadu na turnaji Karjala v Plzni 6:3 a v prosinci na Channel One Cupu v Moskvě vyhráli 4:1. Ve čtvrtek se musel český tým v první pauze otřepat z nepříznivého vývoje.

"Určitě to tým srazí trošku dolů. Měli jsme skvělý začátek, bohužel jsme z toho nic nevytěžili a rychle nám to tam napadalo, což samozřejmě mužstvo zaskočí. Ale myslím, že jsme do druhé a třetí třetiny nastoupili daleko líp. Bohužel jsme se nedostali z rohů k zakončení," uvedl zadák Slovanu Bratislava, který oblékl dres českého týmu poprvé od zářijového Světového poháru v Torontu.

Kapitán Jan Kovář sice dvakrát snížil na rozdíl dvou branek, ale Švédové měli zápas ve své moci. "Vedli 3:0, stáhli to trošku, nenapadali dvěma hráči a měli jsme trošku problémy se dostat přes střední pásmo. Oni blokovali střely, my jsme nedostávali puky na bránu a tím jsme si nemohli vytvořit šance," komentoval Kundrátek zmar českého výběru.

ČTK

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..