Ujčík pomohl Kärpätu udržet vedení v lize

Hokejisté Kärpätu Oulu uhájili i díky Viktoru Ujčíkovi jednobodový náskok v čele finské ligy. Český útočník ve čtvrtek na ledě Kuopia pomohl vedoucímu týmu soutěže jedním gólem a asistencí k výhře 5:2.

Viktor Ujčík na archivním snímku

Vítězství slavil i Ladislav Kohn z Blues Espoo, jenž svou trefou 40 sekund před koncem rozhodl zápas s IFK Helsinky. Espoo vyhrálo 2:1 a dostalo se před své soupeře na čtvrté místo tabulky.

Střelecky se prosadil také Ivan Huml, který brankou pomohl TPS Turku k výhře 4:3 na ledě posledního Ässätu Pori. Asistenci si připsal Tomáš Kůrka, jeho Ilves Tampere ale prohrálo s Hämeenlinnou 1:3.

Finsko - 23. kolo
Ässät Pori - TPS Turku 3:4 (za hosty Huml 1+0), Blues Espoo - IFK Helsinky 2:1 (za domácí Kohn 1+0), Hämeenlinna - Ilves Tampere 3:1 (za hosty Kůrka 0+1), Jokerit Helsinky - Jyväskylä 4:1, KalPa Kuopio - Kärpät Oulu 2:5 (za hosty Ujčík 1+1), SaiPa Lappeenranta - Pelicans Lahti 1:3, Tappara Tampere - Lukko Rauma 7:1.

Prusek v ruské lize neinkasoval

Český brankář Martin Prusek udržel v dnešním utkání ruské hokejové ligy čisté konto a pomohl tak Petrohradu k vítězství na ledě Čechova. O výhře hostujícího týmu 1:0 rozhodl gólem čtyři minuty před koncem Maxim Sušinskij.

Rusko - 23. kolo
CSKA Moskva - Čerepovec 3:1, Viťaz Čechov - Petrohrad 0:1.

Čechmánek vychytal výhru Linköpingu

Český brankář Roman Čechmánek pomohl ve švédské lize Linköpingu k vítězství 2:1 v prodloužení na ledě posledního Malmö. Reprezentační gólman inkasoval jen ve 4. minutě úvodní třetiny, všechny další střelecké pokusy soupeře už zlikvidoval.

Lulea pod vedením trenéra Slavomíra Lenera porazila v gólové přestřelce Moru 9:5. V týmu poražených si gól a asistenci připsal nejlepší kanonýr ligy Pavel Brendl, jeho kolega z útoku Miroslav Blaťák mu na branku přihrál. Hlavní hvězdou utkání byl ovšem Slovák Tomáš Surový, jenž se na výhře podílel hattrickem, k němuž přidal i dvě asistence.

Švédsko - 19. kolo
Frölunda - Brynäs 2:2, HV 71 - Färjestad 3:2, Lulea - Mora 9:5 (za hosty Brend 1+1, Blaťák 0+1), Malmö - Linköping 1:2 v prodl., Skelleftea - MODO Hockey 2:1 v prodl., Timra - Djurgaarden 4:0.