Rosa pomohl Omsku k výhře a udržení druhého místa

Pavel Rosa přihrál v pátek na poslední gól pátečního zápasu ruské hokejové ligy, v němž Avangard Omsk zvítězil v Novosibirsku 3:1. Český útočník asistoval v 53. minutě u branky Alexeje Troščinského, kterou hosté v přesilovce stanovili konečné skóre.

Pavel Rosa

Dvě asistence si připsal Jaroslav Kudrna a pomohl tak Magnitogorsku k vysoké výhře 5:1 nad Chabarovskem. Domácí měli rázný nástup, už v třinácté minutě nad Amurem vedli tříbrankovým rozdílem.

V čele tabulky si obhájci titulu z Kazaně udrželi sedmibodový náskok před Omskem. Kazaňský celek Ak Bars bez potíží zvítězil 5:1 na ledě Severstalu Čerepovec.

Rusko - 31. kolo
Novosibirsk - Omsk 1:3 (za hosty Rosa 0+1), Magnitogorsk - Chabarovsk 5:1 (Kudrna 0+2), Čerepovec - Kazaň 1:5, Novokuzněck - Chimik MO 3:5, CSKA Moskva - Jaroslavl 0:3, Čeljabinsk - Křídla sovětů 5:2, Petrohrad - Nižněkamsk 2:1.

Jokerit porazil ve finské lize Hämeenlinnu

Hokejisté Jokeritu Helsinky porazili v dnešním utkání 33. kola finské ligy Hämeenlinnu vysoko 7:2. Vítězný celek zůstal v tabulce třetí, ale ztrátu na svého protivníka snížil na dva body, navíc dosud odehrál o dva zápasy méně. Odstup Hämeenlinny za vedoucím Kärpätem Oulu je nadále osmibodový.

Po dvou brankách Jokeritu vstřelili Petri Varis a Jani Rita. Domácí vedli už po 67 vteřinách hry 2:0, pak sice o náskok přišli, ale v třetí třetině rozhodli dalšími čtyřmi góly.

Vedoucí Slovan porazil Žilinu v prodloužení

Hokejisté Slovanu Bratislava porazili ve slovenské extralize Žilinu 3:2 v prodloužení a vedou tabulku s devítibodovým náskokem před Košicemi a Zvolenem. Bratislavský celek vyrovnal vedení obhájců titulu necelé tři minuty před koncem třetí třetiny a v třetí minutě nastaveného času zajistil svěřencům českého trenéra Rostislava Čady bod navíc Kukumberg.

O vítězství Zvolenu nad Nitrou se postarali především čeští hráči. Filip Turek proměnil rozhodující samostatný nájezd, další gól přidal Luděk Krayzel a Jan Kopecký na dvě branky přihrál.

Slovensko - 29. kolo
Slovan Bratislava - Žilina 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 1. J. Sýkora (Vorel), 57. Pištek, 63. Kukumberg - 11. Gálik, 52. Zlocha (Straka). Rozhodčí: J. Konc - Krpelec, Valach. Vyloučení: 5:10, navíc J. Sýkora 5 min. a do konce utkání - Tománek 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5565.
Trenčín - Skalica 3:5 (1:0, 2:2, 0:3)
Branky: 2. V. Nemec, 24. Ležo, 35. Ješ - 24. Ivičič, 37. Škadra, 48. Zajac, 50. Kocák, 60. Školiak. Rozhodčí: Kubuš - Višňovský, Zvrškovec. Vyloučení: 10:10, navíc Haščák 5 min. a do konce utkání, Urban (oba Dukla) 10 min. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1980.
Zvolen - Nitra 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 28. a 39. Klouda (na druhou Kopecký), 22. Priechodský (Kopecký), 43. Krayzel (Turek), rozh. nájezd Turek - 4. Andraščík, 25. Petrina, 28. G. Saliji, 30. S. Saliji. Rozhodčí: Bulanov - Halecký, Korba. Vyloučení: 11:9. Využití: 3:1. Diváci: 1870.
Liptovský Mikuláš - HC Kšice 4:7 (1:2, 1:4, 2:1)
Branky: 3. a 55. Holečko, 30. Miklík, 54. M. Školiak - 23. a 56. Šterbák, 3. Špilár, 6. Kmiť, 22. Dravecký, 24. Šimurda, 32. Kontšek. Rozhodčí: Rudý - Novák, Bednár. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:3. Diváci: 3680.
Poprad - Martin 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 14. Pavličko, 18. Jasovský - 17. Beran, 38. Thémar, rozh. nájezd Markovič. Rozhodčí: D. Konc - Rohoň, Vojtek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 1784.