Obránce Javín pomohl gólem k vítězství hokejistů Žiliny

Český obránce Miroslav Javín pomohl v pátečním utkání 13. kola slovenské extraligy gólem k vítězství Žiliny 5:3 v Kežmarku. Jednu asistenci si připsal také David Turoň.

Jiří Malinský z Trenčína se snaží zastavit útočníka Žiliny Valáška

Asistencí přispěl k vítězství Popradu v Nitře další český hokejista Jaroslav Kasík.

Slovensko - 13. kolo:
Kežmarok - Žilina 3:5 (za hosty Javín 1+0, Turoň 0+1), Nitra - Poprad 1:2 v prodl. (Kudrna 1+0 - Kasík 0+1), Slovan Bratislava - Martin 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Polák 0+1), Slovensko 20 - Skalica 2:5, Trenčín - Banská Bystrica 3:2, Zvolen - Liptovský Mikuláš 4:2.

Hokejisté Jyväskylä si díky dnešnímu vítězství 3:2 nad IFK Helsinky upevnili vedení v tabulce finské ligy. Rozhodující gól dal pět minut před koncem třetí třetiny Jarkko Immonen z trestného střílení.