Hokejisté vedoucího Linköpingu prohráli na ledě Brynäs

Lídr švédské hokejové ligy Linköping neuspěl ve čtvrtečním zápase 29. kola na ledě Brynäs. Svěřenci českého kouče Slavomíra Lenera se na začátku třetí třetiny s přispěním asistence Jaroslava Hlinky ujali vedení, ale domácí v 50. minutě vyrovnali. V prodloužení pak hráči Brynäs rozhodli jen pět sekund poté, co se z trestné lavice vrátil slovenský útočník Tomáš Surový.

Český obránce Pavel Skrbek přispěl jednou asistencí k vítězství Skelleftey na ledě Djurgaardenu a gólovou přihrávku zaznamenal také útočník Martin Chabada, jehož Lulea ale prohrála na ledě Färjestadu.

Švédsko - 29. kolo
Brynäs - Linköping 2:1 v prodl. (za hosty Hlinka 0+1), Djurgaarden - Skelleftea 0:2 (za hosty Skrbek 0+1), Färjestad - Lulea 5:3 (za hosty Chabada 0+1), Frölunda - MODO Hockey 6:1, Rögle - Södertälje 4:5 v prodl., Timra - HV 71 3:2 v prodl.