Färjestad vyhrál základní část ve Švédsku a bude hrát Ligu mistrů

Hokejisté Färjestadu si v 53. kole švédské ligy zajistili triumf v základní části a mají jistou účast v druhém kvalifikačním kole Ligy mistrů, odkud vede cesta přímo do hlavní soutěže. V případě, že by klub z Karlstadu získal i mistrovský titul, postoupil by přímo do základní skupiny evropské soutěže a do kvalifikace by se dostal tým z druhého místa, o které bojují Frölunda, Lulea, HV 71 a Linköping.

Jan Hrdina v dresu Jönköpingu

Färjestad dnes vedl i díky dvěma asistencím českého beka Martina Ševce na ledě předposledního Rögle po dvou třetinách 3:0, přesto málem o výhru přišel. Domácí dokonce vteřinu před koncem normální hrací doby vyrovnali na 3:3, když u gólu Jakoba Johanssona asistoval i Pavel Rosa. V třetí minutě nastavení ale pojistil první místo Färjestadu Kanaďan Lee Goren, který rozhodl o výhře 4:3.

Švédská hokejová liga - 53. kolo:
MODO Hockey - Lulea 5:0, Rögle - Färjestad 3:4 v prodl. (Rosa 0+1 - Ševc 0+2), Timra - Frölunda 2:3.