Rubriky:

Evropské ligy

Košice s koučem Čadou a čtyřmi českými hokejisty slaví titul

7. dubna 2011 20:57 - KOŠICE

Trenér Rostislav Čada a čtyři čeští hokejisté Jaroslav Kristek, Martin Frolík, Marek Vorel a Michal Šeda vybojovali s Košicemi mistrovský titul ve slovenské extralize. Finálovou sérii s Popradem zakončil obhájce prvenství dnešním vítězstvím 4:1 a stejným poměrem vyhrál i celkově na zápasy.

Čada dovedl Košice na vrchol druhý rok po sobě. Východoslovenský celek triumfoval dokonce potřetí za sebou, což se mu povedlo poprvé v historii, a celkově ovládl soutěž pošesté. Dnešní vítězství nad Popradem korunoval český útočník Vorel, jenž vstřelil čtvrtý domácí gól do prázdné branky.

"Titul je výsledkem naší celoroční práce. Ve finále jsme dali více gólů než Poprad, a proto titul máme. Jsem rád, že jsme to dokázali," řekl Čada na tiskové konferenci. "S mužstvem jsme odvedli práci, pro kterou jsme byli angažováni. Určitě titul oslavíme, ale už brzy budeme myslet na další sezonu," dodal brněnský kouč.

Před Čadou získali titul na Slovensku z českých trenérů ještě Jaroslav Walter (v roce 1997 s Trenčínem) a Miloš Říha (2002 a 2005 se Slovanem Bratislava).

Finále play off slovenské hokejové ligy - 5. zápas:
Košice - Poprad 4:1 (za domácí Vorel 1+0, Kristek 0+1), konečný stav série 4:1.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy