Neprůstřelný Trvaj: čtvrtá nula v řadě

Neprůstřelnost českého brankáře Jiřího Trvaje z Lady Togliatti v ruské hokejové lize pokračuje, bývalý gólman Vítkovic už neinkasoval téměř 260 minut. Po bezbrankové remíze v Chabarovsku si Trvaj připsal čtvrté čisté konto za sebou a celkově sedmé v ročníku.

K vychytané nule měl blízko i Zdeněk Orct z Kazaně, která ještě v předposlední minutě vedla nad Novosibirskem 6:0. Ve chvíli, kdy do konce zápasu chybělo 61 vteřin, ale českého brankáře překonal Ďjačenko.

Rusko - 56. kolo
Chabarovsk - Togliatti 0:0 po prodl., Omsk - Magnitogorsk 3:3 po prodl. (za domácí Bednář 1+0, Vlasák 0+1, Patera 0+1), Čerepovec - Nižnij Novgorod 4:1 (za domácí Chlubna 1+1), Petrohrad - Jaroslavl 0:5 (Moravec 0+1), CSKA Moskva - Ufa 3:5, Voskresensk - Dynamo Moskva 2:1, Kazaň - Novosibirsk 6:1 (za domácí Duda 0+1), Nižněkamsk - Novokuzněck 3:2 v prodl.