Hamr s Jönssonem rozhodli o výhře Färjestadu

HELSINKY/KARLSTAD

Hokejisté Färjestadu v repríze loňského finále švédské ligy porazili mistrovskou Frölundu 2:1 a stejným skóre vedou i na zápasy. Vítěznou branku vstřelil v 52. minutě dvojnásobný olympijský vítěz Jörgen Jönsson, jenž přihrál ve druhé třetině na gól českému obránci Radku Hamrovi.

Čtvrtý zápas boje o titul je na programu v sobotu v Göteborgu na ledě Frölundy. Hraje se na čtyři vítězství.

Švédsko - finále, 3. zápas:
Färjestad - Frölunda 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Hamr (J.Jönsson, Nordström), 52. J.Jönsson (Ledin) - 45. Kallio (N.Andersson).
Stav série: 2:1.

Hokejisté Hämeenlinny postoupili do finále finské ligy, v němž se od soboty utkají s Ässatem Pori. Hämeenlinna porazila v rozhodujícím pátém duelu v metropoli IFK Helsinky 1:0 a vyhrála semifinálovou sérii 3:2 na zápasy. Vítězný gól vstřelil již ve 14. minutě Jukka Voutilainen. Hokejisty IFK čeká souboj o třetí místo s vítězem předchozích dvou ročníků Kärpätem Oulu.