Útočník Rosa se vrací do Ruska, bude hrát za Omsk

23. dubna 2006 14:33 - PRAHA

Český hokejový útočník Pavel Rosa se po krátkém angažmá ve švédské Timře vrací do ruské superligy. Osmadvacetiletý hráč bude v příští sezóně oblékat dres Avangardu Omsk, v kterém v minulém ročníku působil například Jaromír Jágr.

 

www.dynamo.ru

Letos dres bohatého sibiřského celku oblékal útočník Václav Novák, který bude v Omsku pokračovat i příštím ročníku soutěže. Hráčův zástupce Jiří Hamal internetovému serveru hokej.cz řekl, že Rosa s Avangardem podepsal roční smlouvu.

Odchovanec litvínovského hokeje působil od roku 2004 do letoška v Dynamu Moskva, s kterým získal i mistrovský titul a v první sezóně patřil mezi nejproduktivnější hráče superligy. S ohledem na finanční problémy Dynama ale v lednu odešel do Švédska a za Timru odehrál deset zápasů s bilancí pěti branek a jedné asistence.

Nyní se ale Rosa vrací zpět do Ruska a měl by Omsku pomoci získat vytoužený mistrovský titul. V letošní sezóně Avangard prohrál ve finále s Kazaní. "Tohle Pavla velmi láká. Titul získal s Dynamem, chtěl by ho i s Omskem," řekl Hamal.

Vedle Jágra v minulosti za Omsk hráli například i Martin Procházka, Pavel Patera, Jaroslav Bednář, Jiří Šlégr či ještě v letošní sezoně Milan Kraft.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Patička stránky: