Vlasák zařídil v nastavení výhru Slavie v Pardubicích

PARDUBICE

Hokejisté Slavie si v sobotní předehrávce 24. kola O2 extraligy připsali druhou výhru v prodloužení za sebou. Po pátečním vítězství nad Litvínovem dokázali na ledě Pardubic vymazat v závěru dvoubrankový náskok domácích a díky přesné trefě Tomáše Vlasáka ve druhé minutě nastavení nakonec odvezli z východních Čech dva body. Ty těší především brankáře Slavie Adama Svobodu, jenž ještě nedávno patřil do pardubického kádru.

DEFAULT TITLE

Domácí povzbuzovala znovu vyprodaná ČEZ aréna a Říhova družina diváky brzy odměnila. Sýkora při početní výhodě ve čtvrté minutě orazítkoval ještě tyč, o šedesát sekund později už korunoval tlak Pardubic svým prvním gólem v sezóně Starý. Slavii se v polovině první části podařilo srovnat herně krok, sama se ale oslabovala častými fauly. Domácí však ke zvýšení náskoku nevyužili ani dlouhou přesilovku 5 na 3 v závěru úvodní třetiny.

Hokejová O2 extraliga on-line
24. koloPardubice vs. Slavia

Vstup do druhé části domácí zaspali a Slavia byla nebezpečnější. Graňákův brejk ale Lašák vychytal a Hlavačkovu ránu zastavila tyč. Na domácích bylo znát vytížení posledních dnů, přesto se dokázali znovu prosadit. V polovině zápasu pykali po vzájemné potyčce na trestné lavici Čech s Bednářem a většího prostoru na ledě využil pardubický rychlík Sýkora, jenž při brejku ustál ostrý souboj s Kolaříkem a zblízka propálil brankáře Svobodu.

Pardubice držely vedení ještě deset minut před koncem třetí třetiny, Slavia ale trpělivě stupňovala tlak a nakonec se díky zásahům svých obránců dostala během minuty zpět do zápasu. Lašák nejprve neměl na přesnou trefu Hlavačky a vzápětí namířil dobře k tyči Rataj.

Nerozhodný výsledek dovedl utkání do prodloužení, v němž nakonec slavila stejně jako v pátek úspěch Slavia. Při rychlém průniku hostů do útočného pásma našel Bednář před brankou Vlasáka, jenž bez problémů prostřelil pardubického brankáře.

Slavia se tak opět přiblížila středu tabulky, na osmou příčku ztrácí na jedenáctém místě dva body. Pardubice figurují na třetím místě.

Moeller Pardubice - Slavia Praha 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Starý (Kolář), 32. P. Sýkora (Havíř) - 53. Hlavačka (Vlasák), 54. Rataj (Kadlec), 62. Vlasák (Bednář). Rozhodčí: Andersson (Švéd.) - Kalivoda, Pešek. Vyloučení: 8:10. Bez využití. Diváci: 9250 (vyprodáno).
Pardubice: Lašák - M. Čech, M. Šeda, Snopek, Havíř, Linhart, Čáslava, Koma - F. Mrázek, Blažek, Ondřej - P. Sýkora, Rolinek, Pivko - Čaloun, Tvrdík, Andrašovský - Kolář, Koukal, Starý. Trenéři: Říha a Rohlík.
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Graňák, Hlavačka, Kolařík, Jass, Žižka, Drtina - D. Hruška, Beránek, Tomica - Čermák, Rataj, Sup - Bednář, Vlasák, Sobotka - L. Havel, Červenka, Doležal. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.