Vítkovice pod Fryčerem poprvé plně bodovaly

VSETÍN

Hokejisté Vsetína prohráli v nedělním 24. extraligovém kole s Vítkovicemi 1:2 a počtvrté za sebou tak odešli z ledu poraženi. Hosté se naopak radovali z tříbodového zisku poprvé pod vedením nového trenéra Miroslava Fryčera.

Vítkovice, které na rozdíl od domácích hrály pouze na tři formace, měly hned v úvodu slibnou příležitost otevřít skóre zápasu. Po třech minutách hry totiž hrály 66 vteřin přesilovou hru pět na tři, ovšem kromě pokusů od modré čáry domácího gólmana neohrozily.

Největší šanci tak spálil o tři minuty později na druhé straně Sobol, který ze dvou metrů nedokázal překonat ležícího Pince. Od tohoto okamžiku diváci pouze sporadicky mohli zatleskat pěkné hokejové akci. Oba celky totiž vsadily na důraznou obranu, přičemž v rozehrávce to velmi často skřípalo.

Větší přestávková domluva proběhla zřejmě v ostravské šatně. Hosté zvýšili aktivitu, důrazem se dostávali do nadějných příležitostí. Šance Irgla, Jasečka a především Šimíčka byly ještě pro Valachy výstrahou. Až ve 28. minutě, v oslabení, prokázal hokejové umění Irgl - před Vehviläinenem zpracoval střelecký pokus Chmelíře od modré čáry a následným blafákem poslal hosty do vedení. Nejblíže vyrovnání byl Vsetín ve 40. minutě, kdy Dubec z úhlu trefil horní tyč Pincovy brány, což následně potvrdil i videorozhodčí.

Zlomit nejtužší odpor domácích se Ostravanům podařilo hned s nástupem do závěrečné třetiny. Po závaru před brankou finského gólmana se totiž nejlépe orientoval Kropáč. Hosté následně dlouho kontrolovali vedení, přičemž nevyužili další více než půlminutovou přesilovou hru pěti proti třem.

Valaši se dostali zpět do hry v 54. minutě, kdy šťastně využil početní výhodu Demel. Nervózní Vítkovice v závěru vlastní nedisciplinovaností daly domácí obrovskou šanci k vyrovnání. Necelé dvě minuty před koncem totiž v rychlém sledu putovali za katr Káňa a Jasečko, ovšem Vsetín z trvalé převahy vytěžil pouze velkou šanci pro Demla, který střelou nad odmítl prodloužení.

Vsetínská hokejová - Vítkovice Steel 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 55. Demel (Davídek) - 28. Irgl (Chmelíř), 41. Kropáč (Burger). Rozhodčí: Jebavý - Kostka, Bláha. Vyloučení: 10:11, navíc Kropáč a Káňa (oba Vítkovice) oba 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2870.
Vsetín: Vehviläinen - Všetečka, Kučný, Galvinš, Bobček (53. Ostrčil), Bolf, Balčík - Sakrajda, Stantien, Demel - Dubec, Berzinš, Rob - Davídek, Kraus, Sabol - Kucharčík, L. Duba, Grill. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Vítkovice: Pinc - Jasečko, Gulaši, Sedlák, S. Hudec, Jurečka, Chmelíř - Irgl, Burger, P. Hubáček, - T. Káňa, Šimíček, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, Köhler, od 21. navíc Tomášek. Trenéři: Fryčer a Bolek.