Lídr prohrál v prodloužení, famózní vzkříšení Slavie

Až prodloužení rozhodlo zápas 25. kola hokejové O2 extraligy mezi Budějovicemi a Zlínem, kde se skóre neustále přelévalo. Po dvou třetinách vedli domácí 2:1, Zlín pak v rozmezí 76 vteřin po brankách Mokrejše a Zubíčka skóre otočil. Osm minut před koncem sice vyrovnal Gřegořek, ale v prodloužení rozhodl o výhře nad lídrem tabulky Kašpařík.

První polovina zápasu mezi domácím Vsetínem a Plzní nepřipomínala extraligu ani vzdáleně, v té druhé už byl k vidění zajímavější hokej a dvě individuální chyby obránců Plzně rozhodly o výsledku zápasu. Za domácí otevřel brankový účet Sabol a pět minut před koncem pěčetil výhru veterán Rob.

Útočník Roman Erat zajistil v 55. minutě svou druhou trefou v utkání hokejistům Znojma těsné vítězství nad Pardubicemi 4:3. V týmu Orlů se dobře uvedl zkušený sedmatřicetiletý brankář Jaroslav Kameš, jenž přišel při zranění Jiřího Trvaje na střídavý start z prvoligového Berouna.

Tři body třineckého útočníka Jiřího Polanského za branku a dvě asistence výrazně pomohly Ocelářům k pohodlnému vátězství nad Karlovými Vary. Karlovarští byli v úvodní polovině domácím minimálně vyrovnaným soupeřem, Třinečtí potvrdili, že jim střelba nedělá problémy a navíc je opět podržel náhradník Vojtek.

Přestřelka v Litvínově

Deset branek viděli fanoušci v Litvínově, bohužel ale většina z nich padla do domácí sítě. Přitom ještě čtvrthodinu před koncem byl stav nerozhodný 3:3. Pak ale rozjeli hokejisté Vítkovic brankostroj. V rozmezí tří minut se trefili Káňa, Burger, a Irgl a náhradního brankáře Fialu pak překonal za další minutu a půl ještě Jurečka.

Liberec porazil pražskou Spartu 3:2 po samostatných nájezdech a udržel tak domácí neporazitelnost. Mistrovský tým vedl v Tipsport Areně 2:0, ale výhru nakonec neudržel a připsal si tak sedmou porážku za sebou na kluzištích soupeřů. Rozhodující samostatný nájezd proměnil Andrej Podkonický.

Neuvěřitelné vzkříšení Slavie

Kladno mohlo navázat na sérii tří vyhraných utkání v řadě a mělo k tomu opravdu blízko, když na ledě pražské Slavie vedlo už 5:2. Tento stav vydržel až do 53. minuty a nic nenasvědčovalo tomu, že by měli kladenští odjíždět bez bodů. Jenže nejprve se v rozmezí 70 vteřin dvakrát trefil Leoš Čermák, v 57. minutě vyrovnal Rataj, a dvě a půl minuty před koncem vstřelil vítěznou branku Slavie na 6:5 Jaroslav Bednář.

25. kolo hokejové extraligy:
Třinec - Karlovy Vary 5:1on-line
Branky: 14. Kroupa, 34. Martynek, 40. Peterek, 48. Polanský, 59. Korhoň - 51. Němec.
Vsetín - Plzeň 2:0on-line
Branky: 38. Sabol, 55. Rob.
Znojmo - Pardubice 4:3on-line
Branky: 34. a 55. Erat, 22. Bičánek, 44. Němeček - 17. Kolář, 31. Ondřej, 49. Linhart.
Č. Budějovice - Zlín 3:4 v prodl.on-line
Branky: 3. Šimánek, 15. Vak, 52. Gřegořek - 9. Vosátko, 44. Mokrejš, 45. Zubíček, 65. Kašpařík.
Litvínov - Vítkovice 3:7on-line
Branky: 4. Benda, 40. Reichel, 45. Nikolov - 8. a 46. T. Káňa, 16. a 28. Kropáč, 48. Irgl, 49. Burger, 50. Jurečka.
Liberec - Sparta Praha 3:2 po SNon-line
Branky: 21. Jiruš, 38. Pabiška, rozhodující sam. nájezd Podkonický - 4. Hlaváč, 18. Vykoukal.
Slavia Praha - Kladno 6:5on-line
Branky: 4., 53. a 54. Čermák, 34. Dlouhý, 57. Rataj, 58. Bednář - 5. a 12. M. Havel, 11. Ševc, 28. Kalla, 45. Martin Procházka.