Karlovarští hokejisté se už mohou těšit na novou arénu

22. listopadu 2006 16:48 - KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů se podle všeho dočkají nové multifunkční arény. Rada západočeského města již totiž vybrala "zhotovitele" stavby, která by mohla začít vznikat ještě v letošním roce. Nová aréna by měla být dostavěna nejpozději v roce 2008. Rozhodnutí městské rady musí ve čtvrtek potvrdit zastupitelstvo Karlových Varů, to však nejspíš bude už jen formální záležitost.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Jedná se o historický okamžik pro Karlovy Vary i karlovarský hokej. O nové hale či multifunkční aréně snilo několik generací a někteří se toho nedožili. Teď nazrál nejsprávnější čas pro její stavbu," řekl ČTK generální manažer Energie Miroslav Vaněk.

Vzhledem k tomu, že již prý bylo vydáno stavební povolení, mohla by v prosinci začít realizace komplexu, který má stát 1,075 miliardy korun a stavět jej má sdružení tří firem - Syner, Baustav a Metrostav. Nejpozději na podzim roku 2008 by mělo být vše hotové a aréna by měla být slavnostně otevřena.

Až do té doby budou karlovarští hokejisté hrát na svém stávajícím stadionu. "Až se pak dostaví i tréninková hala u arény, celý klub se přestěhuje. Seniorský tým se bude připravovat v aréně, ostatní týmy v tréninkové hale," nastínil Vaněk plán. V novém prostředí by se tak extraligový tým mohl představit na začátku sezóny 2008/2009.

Vzorem byla i liberecká aréna

Karlovy Vary se tak v příštích letech zařadí mezi kluby, které hrají v nových víceúčelových arénách. Nejkvalitnější zázemí má zřejmě pražská Slavia, která nastupuje ke svým zápasům v Sazka Areně. Další týmy klubu však trénují v Edenu, kde se připravuje na soutěžní utkání i A-mužstvo. Od loňské sezóny nastupují v novém prostředí i hokejisté Liberce, jejichž Tipsport Arena byla jedním z karlovarských vzorů.

Rekonstruované haly využívají i českobudějovičtí hokejisté, hráči Pardubic či Vítkovic. Zástupci řady dalších klubů momentálně o úpravách svých zimních stadionů intenzivně jednají. Vylepšen by měl být stadion Ivana Hlinky v Litvínově, novou arénu chce postavit Kladno a vyloučené není ani stěhování pražské Sparty. Řada aktivit souvisí i s aktivitou Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, která se po vzoru fotbalu snaží připravit projekt na zlepšení podmínek při extraligových zápasech.

ČTK

ČT sport 6:2 Třinec - Liberec 6:2 dohráno
20210418T18:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec
ČT sport Třinec - Liberec dnes 17:00
20210419T17:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..