Zlín porazil ve valašském derby poslední Vsetín

ZLÍN

Hokejisté Hamé Zlín porazili v utkání 26. extraligového kola na vlastním ledě Vsetín 4:1. V třiašedesátém valašském derby pomýšlel na druhou nulu v sezóně gólman Igor Murín, jehož nakonec připravil o neprůstřelnost vsetínský útočník Tomáš Demel při dvojnásobné přesilové hře ve třetí části.

Stejně jako v úterý nastoupily oba celky jen se třemi kompletními pětkami a od začátku nasadily ostré tempo. Vsetín byl o trochu aktivnější a při dvou přesilovkách si vytvořil výrazný tlak. Jenže hráči posledního týmu tabulky naráželi na pozorného Murína. Ten zlikvidoval nebezpečné střely Roba a Berzinše.

Murínův protějšek Vehviläinen měl méně práce, ale inkasoval jako první. Těsně před návratem domácího vyloučeného Kováře na led uvolnil Leška výtečně načasovanou nahrávkou Záhorovského, ten se nemýlil a po 140 minutách ukončil střeleckou nemohoucnost Hamé na vlastním ledě. Vzápětí měl na opačné straně velkou šanci Grill, jenže Murín byl opět na správném místě.

Vsetín se i nadále tlačil do útočného pásma, Květoňovi chybělo v koncovce víc důrazu, zlínského gólmana nepřekvapil ani Stantien. Ve 23. minutě měli hosté ideální příležitost k vyrovnání, během půl minuty putovali na trestnou lavici Vosátko s Kašpaříkem, jenže svěřenci kouče Vlacha naložili s devadesátivteřinovou dvojnásobnou početní výhodou bídně. Murína moc neprověřili, za což je trestal po Záhorovského ráně Leška, centr první formace se dostal k propadnutému puku za Vehviläinenenem a uklidil kotouč do prázdné klece.

V polovině 29. minuty vedl tým Hamé už o tři branky, přesilovkovou trefu zařídil průbojný Rachůnek, který vylákal gólmana a Čech neměl problém trefit odkrytou bránu. Vsetín se snažil na začátku třetí dvacetiminutovky o snížení, Murín se ale blýskl při tutovce Květoně, dorážku stejného hráče zastavil před brankovou čárou Zubíček.

Další přesilovku pěti proti třem sehráli hosté lépe než v první třetině, ale ani tentokrát se z gólu neradovali, protože Demelovu střelu zastavila pravá tyčka. Až při dalším vyloučení Vosátka, který pykal společně s Hamrlíkem, Murín kapituloval po ráně Demela. Gólový účet napínavého duelu uzavřel po dorážce Mokrejš.

Hamé Zlín - Vsetínská hokejová 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Záhorovský (Leška), 25. Leška (Melenovský), 29. M. Čech (Rachůnek), 55. Mokrejš (M. Čech) - 52. Demel (Grill). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 12:8, navíc Vosátko - Sakrajda oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5080.
Sestavy:
Zlín: Murín - Hamrlík, A. Novotný, Nosek, Zubíček, Vosátko, L. Galvas - Melenovský, Leška, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Kovář, Kašpařík, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Vsetín: Vehviläinen - Šmach, Kučný, Galvinš, Bobček (21. Horák), Bolf (31. Ostrčil), Balčík - D. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, Berzinš, Rob - Grill, Sabol, Sakrajda (41. - 50. Kraus). Trenéři: Vlach a Kopřiva.