Reichel zařídil dvěma góly výhru Litvínova v Kladně

KLADNO

Litvínovský kapitán Robert Reichel rozhodl v předehrávce 27. kola extraligy dvěma góly o výhře Chemopetrolu 2:1 na ledě Kladna. Domácí Rabat sice vedl po trefě Pavla Patery, ale Severočeši výsledek otočili, přičemž vítěznou branku vstřelili v 49. minutě v přesilovce. Litvínov zabral po dvou porážkách a poskočil na třetí místo, Kladno po třetí prohře za sebou zůstává jedenácté.

Kladno vs. Litvínov (foto archív)

Litvínov se musel obejít bez útočníků Brandy a Bendy, v sestavě Rabatu se naopak představila poprvé posila z Českých Budějovic Radek Bělohlav, který se zařadil na pravé křídlo elitní Paterovy formace. Hned v úvodu utkání dostali domácí možnost prokázat svou sílu v přesilových hrách. V pěti zápasech po pauze jich využili šestnáct a brzy přidali další.

Při litvínovském trestu za příliš mnoho hráčů na ledě ještě osamocenému Kallovi před Hüblem utekl puk, ale v 5. minutě už Poživilův faul potrestal Patera. Hodně mu k tomu pomohl litvínovský gólman, jemuž vypadl kotouč z lapačky po Kallově nahození a kladenský kapitán dorážel do prázdné branky.

Hosté hráli v úvodním dějství jedinou početní výhodu, ale Orcta stejně jako v celé první dvacetiminutovce téměř neohrozili. Naopak v další přesilovce Kladna měli možnost zvýšit Procházka a Havel. Domácí ale nevyužili ani 22 sekund trvající výhodu pěti proti třem. Při plném počtu hráčů na ledě zahrozil po Kuchlerově akci Frolík.

Litvínov ubránil i power-play

Chemopetrol se v druhé třetině dostával více před Orcta a pomohly mu k tomu i přesilovky. Při Paterově trestu mohli vyrovnat Kubinčák s Hranáčem, ale povedlo se to až v polovině utkání litvínovskému kapitánovi Reichlovi. Při hře čtyř proti čtyřem překonal Orcta tvrdou střelou téměř od modré čáry. Kladno bylo blízko k opětovnému vedení znovu v početní převaze, Patera ani Procházka však nerozhodným stavem nepohnuly. Těsně před druhou pauzou se vyznamenal kladenský gólman proti dorážejícímu Jánskému.

V závěrečném dějství se ocitl hned pětkrát v dobré střelecké pozici Bílek, který těžil ze spolupráce s Kallou. Na druhé straně měl možnost Prorok a po jeho přihrávce ještě úspěšně zakročil Orct proti najíždějícímu Lukešovi. V 49. minutě už se hosté radovali, když při Mrázkově vyloučení jednoduchou dorážkou rozhodl Reichel.

Kladno k vyrovnání nevyužilo ani 19 sekund výhody pěti proti třem a domácí se zlobili na sudího Mináře, že ještě nepotrestal Skuhrovcův zákrok na Ševce. Přesto proti čtyřem bránícím litvínovským hráčům měli velké příležitosti Procházka a Havel. V 57. minutě se vyznamenal při plném počtu hráčů na ledě Hübl proti Paterovi. Litvínov odolal i v poslední minutě při trestu Jánského a power play domácích.

Rabat Kladno - Chemopetrol Litvínov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Patera (Kalla) - 30. Reichel (Šlégr), 49. Reichel (Jenáček). Rozhodčí: Minář - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:1. Diváci: 2379.
Sestavy:
Kladno: Orct - Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, J. Mrázek - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Bílek, Kalla, Frolík - M. Havel, Čurilla, Kuchler - Diviš, Kazatel, Jaroš. Trenéři: Müller a Kasík.
Litvínov: J. Hübl - Šlégr, Hranáč, Punčochář, Nikolov, Gýna, Skuhrovec, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Jenáček - Jánský, Lukeš, Prorok - Trávníček, Kopecký, Bednařík - Černý, Vrtek, Sklenička. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.