Selingr zajistil Znojmu po nájezdech vítězství nad Kladnem

ZNOJMO

Až pátá série samostatných nájezdů rozhodla o vítězství hokejistů Znojma nad Kladnem 4:3. Rozhodující nájezd proměnil Selingr. Klíčový podíl na zisku dvou bodů Znojma měl ale Jiří Dopita, jenž si připsal kromě branky i dvě asistence. V týmu Kladna se blýskl při svém 700. startu v lize asistencí při třetím gólu útočník Bělohlav.

Orli se na svého soupeře vrhli hned v úvodu zápasu. V první minutě si dostal dvakrát do šance Erat, k překonání brankáře Orcta mu chybělo více přesnosti. Kladno se dlouho bránilo náporu soupeře. Také proto, že v průběhu prvních deseti minut hrálo dvakrát v oslabení. Znojmo však bylo v přesilovkách neškodné, ojedinělé střelecké pokusy od modré čáry na Orcta neplatily. Postupně se sice Kladno vymanilo z náporu protivníka, srovnalo krok, v zakončení si však počínalo stejně nedůrazně jako domácí tým.

Hokejový náboj dostalo utkání až ve druhé třetině. Aktivně hrající Znojmo soupeře překvapilo hned v úvodu druhé třetiny, když při vlastním oslabení ujel Selingr. Jeho střelu sice stačil Orct vyrazit, kotouč se odrazil k Dopitovi, po jehož přesné přihrávce vstřelil Selingr vedoucí branku. Kladno se probralo z nečekaného šoku a v polovině zápasu se mu podařilo po osvědčeném signálu s najíždějícím obráncem místo křídelního útočníka vyrovnat. Akci ukázkově sehrál Patera s roli zakončujícího střelce převzal obránce Evan.

Znojmo bylo sice aktivnější, překonat Orcta se mu podařilo až při 57 sekund dlouhé přesilovce pěti proti třem při vyloučení obránců Ševce a Štěpánka. Němečkova střela od modré čáry sice minula branku, odrazila se ale od zadního mantinelu přímo k Dopitovi, jenž chladnokrevně z úhlu poslal kotouč do odkryté části branky.

Kladno, kterému na jihu Moravy chyběl nejlepší střelec týmu Martin Procházka, přidalo v závěrečné třetině na bojovnosti i důrazu v osobních soubojích, což mu vyneslo otočení výsledku. Ve 43. minutě se podařilo Havlovi vyrovnat a o deset minut později po přihrávce Bělohlava vstřelil Patera třetí gól. Za minutu ale Znojmo srovnalo skóre, když nejlepší hráč Znojma Dopita našel volného Erata, jenž svůj sólový nájezd ukončil ostrou střelou pod horní tyčku.

I když mělo Znojmo v závěru třetiny drtivý tlak, překonat pozorného Orcta se mu nepodařilo a rozhodnutí nepřineslo ani pětiminutové prodloužení. Ke slovu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí. Rozhodnout však musela až pátá série.

Znojemští Orli - Rabat Kladno 4:3 po sam. náj. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Selingr (Dopita), 34. Dopita (Němeček), 54. Erat (Dopita), rozhodující nájezd Selingr - 31. Evan (Patera), 43. Havel (Kuchler), 53. Patera (Bělohlav). Rozhodčí: Šindler - Bejček, Bláha. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2553.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Mojžíš, Chvátal, Jareš, Kotaška - Erat, Dopita, Meidl - Padělek, Pucher, Selingr - V. Říha, Haman, Plášek - Beroun, J. Svoboda, M. Růžička. Trenéři: Hořava a Votruba.
Kladno: Orct - Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, J. Mrázek, Trončinský, Hájek - Kalla, Patera, Bělohlav - Bílek, Gardoň, Frolík - M. Havel, Tatíček, Kuchler - Diviš, Čurilla, Jaroš. Trenéři: Müller a Kasík.