Třinec vyhrál ve Vsetíně díky podařené první třetině

VSETÍN

Hokejisté Třince zvítězili v nedělním utkání 30. kola extraligy ve Vsetíně 3:2 a počtvrté za sebou naplno bodovali. O těsné výhře na ledě posledního týmu tabulky rozhodli Oceláři v úvodní třetině, kterou vyhráli 3:0. Snaha Valachů o vyrovnání úspěšná nebyla.

Hosté šli rychle do vedení, když Tomas od modré využil skoro čtyřminutovou přesilovku. Vsetín byl během první třetiny v početní převaze pětkrát, ale gólman Třince Vojtek moc práce neměl. Zato domácí zadáci vyráběli chybu za chybou, takže druhý gól pohodlně přidal Vrba a třetí Skořepa.

Ve druhé třetině Vsetín přidal a přišly i šance. Pácal puk téměř z brankové čáry ještě vyškrábl, ale poté už Stantien v přesilovce snížil. Robovi se dokonce podařilo snížit na 2:3 ve dvojnásobné početní převaze, ale vyrovnat už z další šance nedokázal. Domácí zkusili i power play, ale bez úspěchu.

Břetislav Kopřiva, asistent trenéra Vsetína: "Totálně jsme propadli v úvodu. Po změnách v sestavě jsme ale Třinec začali přehrávat. Musíme sázet na agresivitu."

Jan Daneček, trenér Třince: "V první třetině jsme dali tři góly, pak nás Vsetín překvapil. Přebruslil nás a hrál s větším nasazením."

Vsetínská hokejová - Oceláři Třinec 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Stantien (Všetečka), 47. Rob (Kučný) - 4. Tomas (Peterek), 14. Vrba (Kundrátek), 17. Skořepa (Steber). Rozhodčí: Šindler - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 7:12. Využití: 2:1. Diváci: 2585.
Vsetín: Vehviläinen - Všetečka, Kučný, Horák, Bolf, Balčík, Ostrčil, od 21. navíc Galvinš, Šmach - D. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, L. Říha, Rob - Hrňa, L. Duba, Sabol - od 21. navíc Sakrajda, Berzinš, Kraus. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Kundrátek - Steber, Štefanka, Skořepa - Martynek (41. Hašek), Peterek, Vůjtek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Vrba. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.