Uzdravený Branda rozhodl o výhře Litvínova nad Libercem

LITVÍNOV

Hokejisté Litvínova porazili v neděli ve 30. extraligovém kole Liberec 5:3. Domácí rozhodli o výhře nad vedoucím celkem soutěže až ve třetí třetině, kterou vyhráli 2:0. Vítězný gól vstřelil uzdravený útočník Daniel Branda.

Díky vynikajícímu finiši získal i bez distancovaného Šlégra hrající Litvínov skalp lídra tabulky v severočeském derby, v němž se oba celky vystřídaly ve vedení.

V extralize debutující liberecký brankář Nedvídek inkasoval dvakrát už během úvodních osmi minut. Lukešovi stačilo ke skórování 35 vteřin z první přesilovky domácích, odvážné sólo pak zužitkoval i Jánský.

Liberec se ale postupně probral z letargie a třemi góly v řadě dodal zápasu nový náboj. Rýglovu dělovku tečoval do sítě důrazný S. Procházka, posléze R. Fiala propustil i Krstevovu střelu z dálky. A když nedlouho po startu druhé části Pabiška zajistil hostím těsný náskok, do litvínovské branky šel chytat J. Hübl.

Po Reichlově vyrovnání přibyla na ledě nervozita. Litvínov na začátku třetí třetiny promarnil takřka dvouminutovou přesilovku pěti proti třem, ale nakonec se radoval z dalších dvou tref, když vítězný gól obstaral Branda.

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Bylo to vydřené vítězství. Za nepříznivého stavu jsme se znovu vzchopili a šli důsledně za třemi body."

Josef Paleček, trenér Liberce: "Chleba se lámal po vyrovnání domácích na 3:3. Mohli jsme rozhodnout, ale soupeř dal zlomový čtvrtý gól."

Chemopetrol Litvínov - Bílí Tygři Liberec 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Lukeš (Nikolov), 8. Jánský (Sklenička), 35. Reichel (Prorok), 53. Branda (Nikolov), 59. Jenáček (Branda) - 11. S. Procházka (Rýgl), 16. Krstev (Víšek), 23. Pabiška (O. Hruška). Rozhodčí: Bolina - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:11, navíc Hranáč - Jech, Podkonický všichni 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4010.
Litvínov: R. Fiala (24. J. Hübl) - L. Poživil, Hranáč, Punčochář, Nikolov, Skuhrovec, Gýna, Morava - Kubinčák, Reichel, Prorok - Trávníček, Branda, Jenáček - Boušek, Lukeš, Bednařík - Jánský, Kopecký, Sklenička. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Liberec: Nedvídek - Kočí, Krstev, Jiruš, Moravec, Rýgl, Zíb, Hrach - Klimenta, Plodek, Víšek - Vaic, Šachl, S. Procházka - Pletka, Podkonický, Novák - O. Hruška, Pabiška, Jech. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.