Gólovou přestřelku v Třinci rozhodl v nájezdech sparťan Kudrna

40. Dvořák 4:4
65. Kudrna (rozhodující nájezd) 4:5
Záznam online reportáže »

12. října 2018 20:01 - Třinec

Hokejisté pražské Sparty zvítězili v 9. kole extraligy na ledě Třince 5:4 po samostatných nájezdech. Atraktivní duel rozhodl Andrej Kudrna, který se v rozstřelu trefil třikrát, ale jedna jeho trefa nebyla uznána, protože v prvních pěti kolech nastoupil k nájezdu dvakrát. Hosté celé utkání dotahovali, čtyřikrát se trefili ve druhé třetině. V dresu Ocelářů si připsal tři body Roberts Bukarts, brankou se uvedla ve svém prvním startu kanadská akvizice Ethan Werek.

Petr Sznapka, ČTK

Ve vyrovnané první třetině Třinec jako první zahrozili Ondřej Kovařčík, ale trefil břevno a branková konstrukce zazvonila vzápětí i na druhé straně po střele Pavelky od modré čáry. Úvodní gól zápasu Pražané domácím darovali. Gregorc v přesilové hře ztratil ve vlastním pásmu při napadání Bukartse kotouč, který si lotyšský reprezentant vyměnil s Martynkem a pohlednou akci zakončil střelou do prázdné branky.

Hosté měli v závěru třetiny ideální příležitost ke srovnání, ale Hrubec zneškodnil trestné střílení Formana, které rozhodčí nařídili po faulu Draveckého na Berana. Forman si vše vynahradil po přestávce: po přihrávce Kumstáta ocitl sám před Hrubcem, zakvedlal s pukem a chladnokrevně střelou nad vyrážečku vyrovnal. Jinak ale měli na začátku druhé třetiny Oceláři převahu, za kterou byli odměněni dvěma góly Marcinka v přesilových hrách.

Padly jako přes kopírák. Slovenský útočník měl na hranici brankoviště hokejku na ledě a přihrávku Bukartse usměrnil za Machovského. Ve druhém případě jeho trefu posvětil až videorozhodčí, protože gólman Sparty chytil puk lapačkou ze vzduchu na úrovni brankové čáry.

Pražskou Spartu góly nepoložily a dvěma hezkými akcemi vyrovnala. Nejdříve si Vrána položil Hrubce a rychlou stahovačkou snížil. Kapitán hostů zůstal za chvíli sám před třineckým gólmanem a po jeho přihrávce zakončoval Buchtele do prázdné branky. Werek v předposlední minutě strhl vedení na stranu Třince, ale ještě před druhou sirénou vyrovnal Dvořák. Ještě současně s klaksonem se porvali Beran s Polanským, který bitku vyhrál.

Ve třetí třetině se atmosféra uklidnila a oba týmy hrály hlavně zodpovědně v obraně. Vedení mohl strhnout na stranu Ocelářů Chmielewski nebo Werek, v prodloužení oba týmy promarnily dvě přečíslení, Sparta dokonce tři na jednoho.

Hosté byli bonusovému bodu v nájezdech blíže - skóroval Kudrna a Říčka, za domácí vyrovnal Bukarts a Werek. Poté nastala kuriózní situace. V páté sérii uspěl Kudrna, ale v úvodních pěti kolech musí jet po každé jiný hráč a rozhodčí jeho trefu odvolali. Stejný hráč si ale vše zopakoval v šesté sérii a střelou mezi betony rozhodl.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 3:4, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Roberts Bukarts (Martynek), 29. Marcinko (Roberts Bukarts, Krajíček), 32. Marcinko (Roberts Bukarts, Hrňa), 39. Werek (Svačina, D. Musil) - 24. Forman (Kumstát), 36. P. Vrána (M. Beran, Smejkal), 38. Buchtele (P. Vrána), 40. Tomáš Dvořák (Sill), rozhodující nájezd Kudrna. Rozhodčí: Hradil, Kika - Bryška, Gebauer. Vyloučení: 10:11, navíc Polanský (Třinec) a M. Beran (Sparta) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4563.
Třinec: Hrubec - Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Matyáš, M. Doudera - Martynek, Marcinko, Roberts Bukarts - Chmielewski, Werek, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala - Hrňa. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.
Sparta Praha: Machovský - Blain, Kalina, Gregorc, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Delisle, Piskáček - M. Beran, Sill, Smejkal - Kudrna, P. Vrána, Říčka - Forman, Pech, Kumstát - Rousek, Klimek, Buchtele. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.