Liberec vyhrál ve Znojmě a je znovu první

Hokejisté Liberce vyhráli sobotní dohrávku 32. kola hokejové O2 extraligy na ledě Znojma 3:2 a vrátili se zpět na první příčku tabulky. Znojmo vedlo proti Severočechům po první třetině o dva góly, Bílí Tygři ve druhém dějství skóre otočili. V závěru neproměnil tresté střílení domácí Roman Erat. Extraliga má nyní reprezentační přestávku.

Po devíti sekundách byl vyloučen liberecký Václav Novák, kterého po sedmi sekundách poslal zpět do hry Martin Růžička. Ten zakončil bleskovou kombinaci Znojma. Z dalšího útoku mohl vyrovnat hostující bek Angel Krstev, jeho střelu zastavila tyč.

I druhé vyloučení Liberce domácí potrestali. Aleš Padělek dorazil nahození Radima Bičánka od modré čáry a Hnilička lovil puk z branky podruhé. Pro nedávnou posilu z Plzně, která je ve Znojmě na hostování, to byla první trefa v novém působišti.

Raketový start měla i druhá třetina. Jakub Čutta dlouhou přihrávkou našel najetého Tomáše Klimentu, který propálil betony Jiřího Trvaje. Časomíra ukrojila 65 sekund druhého dějství. Vyrovnat mohl za okamžik Pletka, ale svoji šanci neproměnil. Pletka si pak poranil třísla a z utkání musel odstoupit.

Trvaj nestačil na Hrušku

Liberec se vyrovnání dočkal ve 34. minutě. Nahození od modré čáry se šťastně odrazil od Jana Víška. ve 39. minutě navíc Trvaj fantasticky vychytal Klimentu. Po buly už byl ale i on krátký na střelu Ondřeje Hrušky, který se po přihrávce Stanislava Procházky neukvapil a do odkryté branky poslal poprvé Severočechy do vedení.

Ve třetím dějství už jen zvonily na znojemském stadiónu tyčky, stav už se přes snahu domácích nezměnil. V poslední minutě Krstev při hře Znojma bez brankáře posunul úmyslně branku a Orli měli šanci vyrovnat z trestného střílení. To ale Romanu Eratovi Hnilička chytil.

Poslední utkání před reprezentační přestávkou vyhrál Liberec ve Znojmě 3:2. Extraliga pokračuje 20. prosince 33. kolem.

Znojemští Orli - Bílí Tygři Liberec 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. M. Růžička (Erat), 4. A. Padělek (Bičánek) - 22. Klimenta (Čutta), 34. Víšek (Čutta), 39. P. Hruška (S. Procházka). Rozhodčí: Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8, navíc S. Procházka na 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1939.
Znojmo: Trvaj - Kotaška, Jareš, Němeček, Bičánek, Mojžíš, Chvátal - M. Růžička, Dopita, Erat - A. Padělek, Haman, Plášek - V. Říha, J. Svoboda, Beroun. Trenéři: Hořava a Votruba.
Liberec: Hnilička - Jiruš, Moravec, Krstev, Čutta, Žabka, Zíb, Rýgl, Kočí - Vaic, Podkonický, V. Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - - Pletka, Šachl, S. Procházka - O. Hruška, Dušek, Jech. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun.