Rubriky:

Tipsport extraliga

Lubina po premiéře litoval individuálních chyb, našel ale i pozitiva

7. prosince 2018 22:10 - Karlovy Vary

Premiéra trenéra Ladislava Lubiny na střídačce Pardubic skončila porážkou na ledě Karlových Varů 3:4. Jedenapadesátiletý kouč, který převzal tým místo Břetislava Kopřivy ve středu a měl tak jen minimum času na změny v herním pojetí Dynama, po utkání litoval individuálních chyb, po kterých Východočeši inkasovali čtyři branky.

 

Slavomír Kubeš, ČTK

"Utkání dopadlo špatně, věřili jsme, že si odsud odvezeme nějaké body. Začali jsme dobře, ale paradoxně jsme z první akce soupeře, z první střely inkasovali. Což pro mužstvo v našem rozpoložení je velký zásah," řekl Lubina po utkání.

Zároveň však našel na hře svého týmu i pozitiva. Hosté totiž dokázali smazat dvougólové manko a až do konce utkání bojovali o ukončení série porážek. Nakonec si ale připsali devátý nezdar v řadě.

Nový hlavní trenér Pardubic Ladislav Lubina.

Slavomír Kubeš

"Mužstvo se nesložilo a pracovalo, což je pozitivní. A dělalo věci, které jsme si řekli, že budeme dělat. Moc času na nacvičení jsme neměli. Jsem příjemně překvapený z toho, jak mužstvo pracovalo a jaká byla atmosféra na střídačce. Bohužel jsme dnes udělali čtyři individuální chyby a byli jsme potrestáni čtyřmi góly," litoval Lubina.

Dynamo nastoupilo v dost pozměněné sestavě oproti předešlému utkání, bývalý vynikající hráč Pardubic ale své svěřence v přípravě nechtěl zahltit informacemi. "Ve stavu, ve kterém jsme, to hlava hráčům moc nebere. Trošku jsme zapracovali na systému a myslím si, že se to v zápase projevilo. I na střelbě. Jak už jsem ale řekl, byli jsme potrestáni za individuální chyby," doplnil.

Roman Vlach z Karlových Varů (vlevo) se raduje z prvního gólu.

Slavomír Kubeš

Extraliga bude mít v příštím týdnu reprezentační přestávku, takže Lubina bude mít společně s asistenty Petrem Čáslavou a Richardem Králem více času na práci. "Času málo, práce hodně. Přestávka nám určitě přijde vhod a já věřím, že práce povede k dobrému výsledku," uvedl Lubina, jenž po příchodu k týmu otevřeně přiznal, že hlavním cílem Pardubic ve zbytku sezony je vyhnout se baráži. Po 25. kole je Dynamo předposlední a na dvanáctou Mladou Boleslav ztrácí 13 bodů.

V příštích dnech by mohly přijít i změny v kádru. "Některé věci jsou v chodu, některé se budou řešit. Uvidíme, co se podaří. Během sezony řešit přestavbu mužstva je ale složité. Hráči nejsou. A když jsou, tak ne vždy odpovídají tomu, co zrovna potřebujete. Do mužstva je potřeba zasahovat citlivě," dodal Lubina.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..