Vedoucí Liberec bez problémů porazil Kladno 6:1

LIBEREC

Hokejisté vedoucího týmu extraligy Bílí Tygři Liberec vstoupili dnes do nového roku úspěšně, když na svém ledě porazili Kladno jednoznačně 6:1. I bez útočníků Klimenty a Plodka, kteří nehráli kvůli zdravotním problémům, se Severočeši bez problémů prosadili. Hosté působili zejména v prvních dvou třetinách takřka odevzdaným dojmem.

Nedařili se jim ani přesilovky, Liberci stačilo k úspěchu pokrýt jejich první údernou formaci s Paterou a Martinem Procházkou.

Liberec se ujal vedení v 10. minutě, kdy po nenápadné akci Novák objel branku a předložil přihrávku Vaicovi, který bez problémů překonal Orcta. O 99 vteřin později zvýšil Liberec na 2:0. Postaral se o to kapitán Stanislav Procházka, který dostal opět přihrávku od zadního mantinelu, tentokrát od Pabišky, zamíchal s pukem a překonal brankáře Orcta.

Ve druhé třetiny měli domácí ve 28. minutě 57 vteřin přesilovku pět na tři. Využili jí zásluhou bomby Jiruše od modré čáry a stav byl 3:0. Hosté ohrožovali brankáře Hniličku jen ojedinělými střelami z větší vzdálenosti a nejnebezpečnější byla v 32. minutě rána Zemana, kterou liberecký gólman efektně lapil do lapačky. V 35. minutě Tygři zvýšili na 4:0 zásluhou Čermáka, který využil přesilovku při vyloučení Hluchého za sedm vteřin. Krátce na to to už bylo 5:0, když se individuálně prosadil mladý liberecký útočník Dušek a přesně zamířil pod horní tyč.

V úvodu třetí třetiny Kladno vyměnilo brankáře a místo Orcta zápas dochytal Lev. V 44. minutě musel čelit liberecké přesilovce pět na tři. Čtyři vteřiny po návratu vyloučeného Ševce se trefil od modré domácí obránce Zíb a Liberec už vedl 6:0. O čisté konto připravil domácího brankáře Hniličku obránce Ševc, který v přesilové hře přesně trefil puk od modré čáry. Stav se poté nezměnil navzdory dalším četným domácím přesilovkám.

Bílí Tygři Liberec - Rabat Kladno 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Vaic (Novák), 11. S. Procházka (Pabiška), 29. Jiruš (Moravec), 35. L. Čermák (Šachl), 37. Dušek (Víšek), 46. Zíb (Žabka) - 53. Ševc (Kalla). Rozhodčí: Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:14, navíc Štěpánek (Kladno) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 4836.
Sestavy:
Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Krstev, Čutta, Zíb, Rýgl, Žabka, Kočí - Vaic, Podkonický, V. Novák - L. Čermák, Šachl, Pletka - O. Hruška, Pabiška, S. Procházka - Dušek, Víšek. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.
Kladno: Orct (41. Lev) - Ševc, Hájek, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, J. Mrázek, Trončinský, od 42. navíc D. Růžička - Kalla, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - Horna, Kuchler, Bělohlav - Diviš, Čurilla, Jaroš. Trenéři: Müller a Kasík.