Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Dynamo shořelo v koncovce. Musíme dávat špinavé góly, burcuje Mikuš

6. ledna 2019 20:44 - Mladá Boleslav

Pardubická agónie pokračuje. Parta Ladislava Lubiny prožila hrůzostrašný vstup do nového roku, když z Plzně odjela s jedenáctigólovou náloží a náladu si příliš nevylepšila ani na ledě Mladé Boleslavi. Přestože výkon nebyl tentokrát vůbec špatný.

 

Radek Petrášek, ČTK

„V Plzni jsme hráli jako naivní nazdárci, hůř to snad ani nešlo. Naštěstí když v hokeji někde vyhoříte, nemusíte čekat na reparát týden jako třeba ve fotbale. Cítil jsem velké odhodlání to napravit a při hře pět na pět to bylo z naší strany velmi dobré. Škoda, že jsme nevyužili nějakou přesilovku," ušklíbl se po těsné prohře 0:1 obránce Juraj Mikuš.

„Po Plzni byla v kabině velká bouřka a nezvyšoval jsem jenom hlas...Dál to ale nechci rozvádět," utrousil trenér Dynama Ladislav Lubina, jehož mužstvo navzdory minulému potupnému debaklu a bídným výsledkům přijela na zápas 33. extraligového kola povzbudit početná skupina fanoušků. Gólovou radost jí však borci v červených dresech nedopřáli, přestože vytáhli nečekaného žolíka. Z juniorského mistrovství světa v Kanadě se už vrátil Ondřej Machala.

Zleva Luboš Horký z Pardubic a brankář Gašper Krošelj z Mladé Boleslavi.

Radek Petrášek

„Jakmile jsme vypadli s USA, klub se o mě dobře postaral. Hned mi zařídil letenku, což bylo skvělé. Akorát cesta byla horší, let se zpozdil, protože ve Vancouveru vypadl proud a dlouho jsme čekali," povzdechl si mladý forvard, jenž se mohl stát opěvovanou postavou odpoledne. Obrovskou šanci v úvodu ovšem neproměnil. „Denis Kusý mi výborně nahrál a měl jsem to prostě dát. To byla velká tutovka," litoval.

Východočeši sice zapomněli na páteční zoufalství a celé utkání velmi dobře bránili. Jenže opět doplatili na mizernou koncovku, která je v této sezoně provází. „Je zkrátka potřeba mít hráče před bránou. Vždyť právě z dorážky jsme v Boleslavi inkasovali. Musíme dávat špinavé góly, protože momentálně jsme v takovém rozpoložení, že si to do prázdné brány asi házet nebudeme," ulevil si Mikuš.

Brankář Pardubic Ondřej Kacetl a Pavol Skalický z Boleslavi.

Radek Petrášek

Pardubické neuchránil od šestnácté porážky z posledních sedmnácti duelů ani Brian Ihnacak. Čerstvá ofenzívní posila znovu strávila stejně jako v Plzni na ledě více než 17 minut.

„Góly nám chyběly, ale my teď musíme řešit hodně věcí, nejen branky. Když ale budeme takhle hrát v obraně dál, uklidníme se a můžeme se soustředit na útok," připomněl syn bývalého československého reprezentanta, na jehož střelecké umění na východě Čech dost spoléhají.

jsv, Sport.cz, Právo

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..