Zlín výhrou v derby prohloubil krizi Vsetína

VSETÍN

Vítězem 64. valašského derby se v neděli stali hokejisté Hamé Zlín, kteří zvítězili na vsetínském ledě 5:2. Dvěma zásahy se o výhru hostů zasloužil útočník Martin Čech, tři asistence si připsal jeho spoluhráč Martin Hamrlík. Vsetín prohrál v extralize počtrnácté za sebou.

První nebezpečnou střelu na zlínského gólmana Murína vyslal v páté minutě ihned po vhazování Hubáček, ale stejně jako o chvíli později Rob skóre neotevřel. V osmé minutě udělali domácí chybu ve vlastním obranném pásmu, Melenovský však jejich zaváhání nedokázal využít, brankář Štefl jeho pokus vyrazil. Na opačné straně minul Sakrajda v těžké pozici bekhendem prázdnou klec Hamé.

Favorizované hosty poslal do vedení jejich nejproduktivnější hráč Leška, jenž uklidil puk vyražený Šteflem do sítě. Vsetínu se pak naskytla dlouhá dvojnásobná přesilovka, kterou ovšem už po 30 vteřinách ukončil faulující Rob. Druhou početní výhodu pěti proti třem už domácí zúročili. Kučný sice od modré čáry trefil pouze levou tyčku, ale dobře postavený Grill zblízka uspěl.

Nástup do druhé třetiny vyšel Zlínu, Čech z křídla prostřelil Štefla a opět získal svému celku náskok. Další zvýšení zařídil přesnou ranou Rachůnek, jenž potrestal vyloučení Kučného a Roba. V polovině utkání využil další přesilovku druhým gólem v zápase Čech a vyhnal Štefla z branky. Jeho finský nástupce Vehviläinen inkasoval ve 34. minutě, sudí Homola ale Mokrejšův gól po konzultaci s videorozhodčím neuznal.

Domácí se snažili za nepříznivého stavu alespoň o zkorigování. Dlouho se nemohli dostat na dostřel Murínovy klece, až v další početní výhodě napřáhl od modré čáry Šmach a prostřelil skrumáž před zlínskou brankou.

Ve třetí části hosté kontrolovali hru a vedení ještě pojistili. Mokrejš v přesilovce tečoval střelu Hamrlíka a dal výsledku konečnou podobu. Poprvé v sezoně se tak v derby radoval z vítězství hostující tým.

Vsetínská hokejová - Hamé Zlín 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Grill (Kučný), 38. Šmach (Galvinš) - 13. Leška (Nosek), 22. M. Čech (Mokrejš), 25. Rachůnek (Hamrlík), 30. M. Čech (Hamrlík), 46. Mokrejš (Hamrlík). Rozhodčí: Homola - Čížek, Padevět. Vyloučení: 12:10, navíc Horák a Bobček (oba Vsetín) 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 3740.
Vsetín: Štefl (30. Vehviläinen) - Bobček (34. - 43. Ostrčil), Kučný, Galvinš, Šmach, Andersons, Horák - Grill, Stantien, R. Hubáček - Dubec, Berzinš, Rob - Näätänen, Sakrajda, Sabol - od 35. navíc Hrňa, L. Duba, Davídek. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, A. Novotný, Vosátko, Lučka, Horáček - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Leška, Záhorovský - Okál, Kašpařík, Melenovský - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.