Rubriky:

Tipsport extraliga

Odehrál přes 1000 zápasů v NHL, teď se stal Vrbata sportovním ředitelem v Boleslavi

8. ledna 2019 14:11

Slavné jméno usedne do nové funkce u hokejistů Mladé Boleslavi. Sportovním ředitelem osmého týmu Tipsport extraligy se stal Radim Vrbata. Naopak na pozici sportovního manažera končí Jaromír Látal, na jeho post se posune Martin Vejvoda.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Bereme to jako krok vpřed. Jsem strašně rád, že se Radim rozhodl nakonec do klubu vstoupit a pomoct mu. Je to boleslavský rodák se skvělou kariérou v NHL," řekl pro klubový web spolumajitel klubu Jan Plachý.

Vrbata se vydal právě z Mladé Boleslavi poznávat hokejový svět. V NHL odehrál přes 1000 zápasů.

https://www.facebook.com/bkboleslav/posts/10157159616943432

Ještě v srpnu v rozhovoru pro Sport.cz a Právo Vrbata řekl, že tuhle sezonu ho neláká funkcionářské angažmá.

„Tuhle sezonu určitě ne. O hráčích v Česku nemám takový přehled a řídit klub takhle nejde. Nevěnoval bych se tomu na 100 procent vzhledem k přesunu z Ameriky a dětem. Řekl jsem, že budu maximálně pomáhat u kluků ze 4. třídy, koukat na zápasy a od aktivního hokeje odpočinu. Ale na ten další rok nějakou představu mám. Vzhledem ke zkušenostem, které jsem za těch 20 let nasbíral na různých úrovních si myslím, že bych mohl přinést jiný pohled, na hokej v Čechách a nějakým způsobem pomoci."

Nyní máme leden 2019 a sedmatřicetiletý Vrbata se stává sportovním ředitelem v Mladé Boleslavi.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..