Vítkovice nezaváhaly proti Zlínu a živí šanci na play-off

OSTRAVA

Až na čtvrtý pokus v letošní sezóně hokejisté Vítkovic přemohli Zlín a výhrou 4:1 si uchovali reálnou naději na play-off. Zraněného kanonýra Zbyňka Irgla zastoupil druhý nejproduktivnější hráč Ostravanů Petr Hubáček, který se o úterní vítězství zasadil dvěma trefami.

I bez svého nejlepšího střelce rozjely Vítkovice kolem zlínské branky kolotoč. Buldočí snaze domácích hosté v první třetině nedokázali konkurovat, nestačili v pohybu ani soubojích u mantinelu, ale ustavičný tlak Vítkovic měl jediný kaz: drtivá většina střel šla přímo doprostřed branky. Murín měl v úvodní části na dvacet zásahů, snad jen na Hubáčkův pokus se však musel natáhnout.

Jízdu domácích nečekaně koordinovala čtvrtá řada se slovenským juniorským reprezentantem Mikulou. Při každém střídání zamkla soupeře do útočného pásma a střelecké hříchy vítkovických mazáků ve 13. minutě také vykoupil zelenáč Klimek, který jemně pozměnil směr Jasečkovy střely. I když se hosté téměř celou dobu bránili, mohli rychle vyrovnat. Vítkovickou chybu ale nepotrestal Leška, který si v samostatném nájezdu na Pince se svou střelou nepřišel.

Ostravané vypadli z tempa

Po obrátce však Ostravané vypadli z tempa a jejich náskok nepřežil ani minutu. Když už se vyloučený Jurečka zapojil do hry, Mokrejš z brankoviště zasunul puk za Pince. Otupělého soka mohl vzápětí srazit ještě Kubiš, ale ke zlínské smůle vypálil jen do tyčky. Z mrtvé pasáže domácí brzy vyvedl Hubáček, který po nenápadné akci zaskočil Murína umístěnou střelou pod vyrážečku.

Hamé ukázalo od druhé části svou lepší tvář, ale dalšími góly zlepšený výkon nepodložilo. Zdařilý průnik Záhorovského ve 26. minutě vychytal betonem Pinc, který posléze uhasil po Weissmannově hrubce velkou možnost Kašpaříka. A v úvodu třetího dějství hosté utkání definitivně ztratili. Vosátko se v přesilovce nechal vytlačit z pásma a rozhozené obranu přelstili Káňa s Krenželokem. Vítkovice pak ještě využily klasickou přesilovou hru; Jurečka sice při své ráně zlomil hůl, ale i nepovedenou střelu nasměroval do branky Hubáček.

Domácí utkání bez komplikací dovedli do vítězného konce. Zlínští už skóre nezkorigovali ani ve čtyřicetisekundové převaze o dva hráče.

Vítkovice Steel - Hamé Zlín 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branka a nahrávka: 13. Klimek (Jasečko), 25. P. Hubáček (Burger), 42. Krenželok (T. Káňa), 44. P. Hubáček (Jurečka) - 21. Mokrejš (Vosátko). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3876.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Barinka, Jasečko, Gulaši, Kuboš, S. Hudec - E. Weissmann, Burger, P. Hubáček - T. Káňa, Hamrák, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Klimek, Mikula, Tomášek. Trenéři: Fryčer a Bolek.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, A. Novotný, Vosátko, Lučka, Horáček - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Leška, Záhorovský - Okál, Kašpařík, Melenovský - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.