Rubriky:

Tipsport extraliga

Lenc šokoval sparťany a poslal Tygry na první místo. Nejlepší den jsme ale neměli, uznal trenér

27. ledna 2019 22:09 - Praha

Jeho dorážka srazila sparťany do kolen. Útočník Radan Lenc necelé čtyři minuty před koncem rozsekl v libeňské O2 areně napínavou bitvu a rázem se ocitl uprostřed hroznu těl jásajících libereckých hokejistů, kteří díky výhře 2:1 poskočili na první místo extraligové tabulky.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Přišla perfektní střela od modré, zacloněná i soupeřovými beky, a já to do brány zkrátka nějak dostal," vykládal autor rozhodující trefy, která byla jeho třináctou v sezoně. Třináctka je sice v Česku považována za symbol smůly, sedmadvacetiletému křídelníkovi i celému mužstvu však přinesla úlevu a obrovskou radost. Pražané byli totiž v druhé polovině duelu aktivnější a důraznější.

„Ztráceli jsme puky na červené i modré čáře a Sparta chodila do protiútoků, což bylo pro nás těžké. Přesto jsme ale našli cestu k vítězství," oddechl si Lenc. „Přišlo hodně lidí, jenže zápas nebyl moc pohledný. Oba týmy se potýkaly s kvalitou ledu. Bylo to vidět na přesilových hrách, na množství našich ztrát ve středním pásmu. Sparta nás mohla několikrát potrestat. Neměli jsme nejlepší den, ale nepřestali bojovat, byli obětaví a fantasticky chytal Roman Will," přitakal trenér Bílých Tygrů Filip Pešán.

Zatímco v hostující kabině probíhalo veselí, o kousek vedle zavládlo samozřejmě velké zklamání. Výsledek byl pro sparťany vzhledem k průběhu utkání krutý.

„Celý zápas dřete s prominutím jako hovada a pak pět minut před koncem dostanete gól. Je to lehce frustrující," povzdechl si obránce Jan Piskáček, jenž se po odchodu Petra Vrány stal novým kapitánem mužstva.

jsv, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..