Vítězná série Plzně skončila, liberecké smršti v závěrečné třetině Indiáni neodolali

mm, škvSport.cz

Střídání v čele tabulky hokejové Tipsport extraligy se nekoná. Třinec se sice po výhře 2:1 nad Zlínem ve středeční dohrávce 40. kola na chvíli ohřál na pozici lídra, na ní ho však vzápětí zase vystřídal Liberec. Bílí Tygři díky čtyřgólové smršti v závěrečné třetině porazili pátou Plzeň 4:0 a poskočili znovu na první příčku o bod před Oceláře.

Autor prvního gólu Libor Hudáček (čelem) se raduje se spoluhráči z Liberce.

Třinec porazil doma Zlín po téměř dvou letech, vítězný gól dal v prostřední části hry Erik Hrňa. Hosté nebodovali potřetí za sebou a na desátý Litvínov ztrácejí tři body. Beranům  chyběl disciplinárně potrestaný útočník Zdeněk Okál.

Série rozjeté Plzně, jež vyhrála šestkrát za sebou a ztratila v této šňůře jediný bod, skončila na ledě vedoucího Liberce. Bílí Tygři, kteří v posledních dvou zápasech vstřelili dohromady jen tři branky, znovu dlouho seřizovali mířidla. Po dvou třetinách byl stav bezbrankový.

Marek Kvapil z Liberce dává gól plzeňskému brankáři Dominiku Frodlovi.

V závěrečném dějství však plzeňský brankář Dominik Frodl čtyřikrát inkasoval a Severočeši se znovu vrátili na pozici lídra soutěže. Dvěma góly se na vítězství Liberce podílel nejproduktivnější hráč extraligy Marek Kvapil. Roman Will pochytal 23 střel soupeře a udržel počtvrté v sezoně čisté konto.