Slavia doma nevstřelila ani branku

Zlín vítězstvím v tabulce bodově dostihl Slavii a rozhodující krok pro to udělal hned v první třetině. Již po 111 vteřinách hry otevřel skóre důrazný Kašpařík, který po střele Okála zametl v brankovišti ležící puk dřív, než ho spatřil dezorientovaný gólman Hronek.

O zvýšení náskoku hostů se přesilovkovou tečí Leškovy střely postaral navrátilec Tomík, k jehož startu získal klub všechny doklady z Ruska teprve pár hodin před zápasem. Šikovné slovenské křídlo pak našlo místo znovu v elitním zlínském útoku.

Slavii nepodařený úvod zápasu dost zaskočil, scházel ji lepší pohyb i důraz před brankou, kde Murín obstál i při šanci Graňáka a Supovi do střely včas vložil hůl. Snaha slávistů o korekci skóre vydržela jen do závěru druhé třetiny, kdy Zlín ubránil 92 sekund ve třech proti pěti a už předtím přidal další gól.

Chybělo deset vteřin do návratu vyloučeného Kadlece, když si puk našel cestu do domácí sítě po Čechově teči Horáčkovy střely. Pojistku cenné výhry hostů přidal po sólu Rachůnek.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Předvedli jsme hodně matný výkon, což bude mít hlasitou dohru v kabině, Zlín stál o úspěch víc než my." Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Nadšení jsme podložili disciplínou. Absolutorium zaslouží Murín, roli střelce splnil Tomík a celý tým velikou bojovností nedovolil soupeři kombinovat."

Slavia Praha - Hamé Zlín 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Kašpařík (Okál), 9. Tomík (Leška), 34. M. Čech (Horáček), 56. Rachůnek (M. Čech). Rozhodčí: Homola - Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváci: 5592.
Sestavy:
Slavia: Hronek - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Hlavačka, Graňák, Jass - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Doležal - Kubeš, L. Havel, Dlouhý. Trenéři: V. Růžička, Weissmann a Kalous.
Zlín: Murín - Hamrlík, L. Galvas, Horáček, A. Novotný, Vosátko, Lučka - Tomík, Leška, Záhorovský - L. Bokroš, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kubiš - M. Pšurný, Kovář, R. Pšurný. Trenéři: E. Bokroš a Stuchlík.