Živě

Rozhodčí poškodili Vítkovice, Plzeň pak po jejich chybném verdiktu rozhodla o výhře

14. února 2019 17:15 - Praha

Šlo o moment, který zásadním způsobem ovlivnil středeční utkání 43. extraligového kola mezi hokejisty Plzně a Vítkovic. Do konce základní hrací doby zbývaly za nerozhodného stavu 2:2 tři a půl minuty, když hlavní sudí Miroslav Petružálek přerušil hru a udělil Ostravanům menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Jednalo se přitom o chybné rozhodnutí, což ve čtvrtek odpoledne přiznal pro Sport.cz předseda komise rozhodčích Vladimír Šindler. Jan Kovář navíc v následné přesilovce vstřelil vítězný gól a rozhodl o triumfu Západočechů (4:2).

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Pravidla ledního hokeje říkají, že „pokud je střídání prováděno v průběhu hry a střídající hráči jsou v pásmu 1,5 metru od hrazení podél příslušné hráčské lavice a střídající hráči nejsou nijak zapojeni do hry, nebude uložen trest za příliš mnoho hráčů."

„Jednoznačně nesouhlasíme s posouzením situace. Ze všech dostupných záběrů, které máme k dispozici, není patrné, jakým způsobem jsme se proti pravidlu o příliš mnoho hráčů na ledě provinili. Existuje více aspektů pro posouzení situace s příliš mnoho hráčů na ledě," uvedl na oficiálních stránkách Vítkovic jejich generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.

Na video se můžete podívat zde, k situaci došlo v čase 2:00:22

„Vysvětlení, které jsem dostal přímo v daném momentu od rozhodčích na ledě během utkání, ani jeden z těchto aspektů neprokazuje. Ještě více zarážející je, že v obvyklé zprávě delegáta po utkání bylo vyhodnocení této situace bez bližšího vysvětlení posvěceno," podivoval se Petr.

„Paradoxně až na naši žádost o vysvětlení situace nám bylo posléze až den po utkání dáno za pravdu, tedy trest za příliš mnoho hráčů na ledě nám neměl být uložen," dodal Petr.

Šéf komise rozhodčích Vladimír Šindler.

Profimedia.cz

Předseda komise rozhodčích Vladimír Šindler pro Sport.cz přiznal, že trest pro vítkovickou lavici za příliš mnoho hráčů neměl být uložen.

„Souhlasím s Vítkovicemi, že se vylučovat nemělo, jejich pohled na věc nerozporuji. Byla to ale velmi složitá situace na rozhodnutí. Není to ale pochybení hrubého charakteru," soudí Šindler, i když si uvědomuje, že právě po chybném verdiktu Petružálka docílil Kovář v přesilové hře vítězné trefy.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..