Olomouc zuří: Hrubé ovlivnění výsledku, fatální pochybení rozhodčích

18. února 2019 13:57 - Praha
(Aktualizováno: 18. února 2019 14:48)

Byl to zápas, ve kterém šlo o hodně. Vždyť oba týmy bojují v tabulce extraligy o desítku, která zaručuje postup do předkola play off. Hokejisté Olomouce v neděli proti Litvínovu dlouho tahali za delší konec, ještě minutu před koncem základní hrací doby vedli, nakonec ale padli 4:5 v prodloužení. A Hanáci se cítí poškozeni. Mají pocit, že o vítězství je chybnými verdikty připravili rozhodčí.

 

Luděk Peřina, ČTK

Ten první podle generálního manažera olomouckého hokejového klubu Erika Fürsta přišel v čase 57:24, kdy Hanáci vedli 4:3 a hlavní arbitři Hradil s Pavlovičem uložili Marku Lašovi menší trest za sekání.

„Fatální pochybení rozhodčích, kteří svými chybnými výroky zásadně a hrubě ovlivnili výsledek utkání. Dle dostupných záběrů a mého názoru Marek Laš klepl do soupeřovy hokejky ze strany a s nízkou intenzitou. Takových zákroků bývá v každém zápase bezpočet," čílí se Fürst na oficiálních klubových stránkách.

https://www.facebook.com/hcolomouc/posts/2198808083511188

V následném oslabení pak podle Olomouce přišel nedovolený zákrok na jejich obránce Jiřího Ondruška, který ale arbitři přešli bez povšimnutí.

„Jirka Ondrušek byl při snaze o získání puku zcela evidentně faulován přímo před zraky hlavního rozhodčího, ten ale z nepochopitelných důvodů tento nedovolený zákrok nechal bez povšimnutí. Chvíli nato vstřelil Litvínov vyrovnávací gól," zuřil Fürst a připomenul přesilovkovou trefu litvínovského zadáka Trončinského z času 59:03, která poslala duel do prodloužení. V něm zajistil Severočechům bod navíc Ščotka.

Olomouc se rozhodla vetovat Hradila

Fürst se následně v pondělí rozhodl vetovat hlavního rozhodčího Reného Hradila. „Výkony pana Hradila v našich utkáních, které jsem měl možnost sledovat, opakovaně nedosahovaly kvalit a úrovně extraligového rozhodčího. Není to poprvé, co cítím, že klub je poškozen jeho verdiktem," uvedl generální manažer Kohoutů.

„Jsem rozčarován z toho, že při vyvrcholení základní části, kdy se rozhoduje o play off a hráči musí podávat maximální výkony, mnohdy hrají i se zraněním a sebezapřením, tuto jejich snahu negují výkony rozhodčích. Je ale samozřejmě na posouzení komise rozhodčích, jak, a zda vůbec, by měli takoví rozhodčí řídit důležité zápasy," uzavírá Fürst.

Olomouc po nedělní porážce vypadla z elitní desítky, na poslední příčku pro předkolo play off se před ní dostal o skóre právě Litvínov.

škv, Sport.cz

ČT sport 5:4 Plzeň - Sparta 5:4 dohráno
20211019T17:30:00+0200
Plzeň vs. Sparta
Plzeň vs. Sparta
Plzeň
Sparta
  Vítkovice - Třinec dnes 17:30
20211020T17:30:00+0200
Vítkovice vs. Třinec
Vítkovice vs. Třinec
Vítkovice
Třinec
  Sparta - Pardubice dnes 18:30
20211020T18:30:00+0200
Sparta vs. Pardubice
Sparta vs. Pardubice
Sparta
Pardubice

Časová osa: Tipsport extraliga 2021/22

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..