Rubriky:

Tipsport extraliga

Sparta vs. Liberec aneb Když oběma stačí bod. Chci věřit ve sportovní výsledek, říká Vůjtek

7. března 2019 12:26 - Praha

Ta myšlenka už napadla nejednoho hokejového fanouška či sázkaře. Neskončí páteční utkání závěrečného 52. kola hokejové extraligy mezi Spartou a Libercem remízou po základní hrací době, která by oběma týmům přišla vhod? Bílým Tygrům totiž bod stačí k zisku Prezidentského poháru pro vítěze základní části soutěže, Pražanům zase dá jistotu k postupu do předkola play off...

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kurzy na remízu u hokejových zápasů obvykle oscilují mezi hodnotami 4:1 až 6:1. To ale pro souboj Sparty s Libercem neplatí. Kurz na nulu pro tento souboj se u českých sázkových kanceláří pohybuje okolo 1,9:1.

„Obecně k takové situaci přistupujeme čistě pragmaticky. Je třeba zohlednit vše, nejenom formu týmů, papírové předpoklady, názory bookmakera a samozřejmě motivaci. Jde i o eliminování rizika, které by z dané situace pro nás mohlo pramenit. Stanovený kurz predikuje i to, jak by daný zápas mohli vnímat sázkaři. Jinými slovy je určitá pravděpodobnost, že část sázkařů vezme spekulativní scénář za svůj a bude výraznějším způsobem, než je obvyklé, preferovat variantu remízy," vysvětluje pro Sport.cz tiskový mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Radan Lenc z Liberce překonává gólmana Sparty Matěje Machovského.

Vlastimil Vacek, Právo

Bookmakeři ze zkušeností s podobnými zápasy vědí, že sázkaři na podobné spekulace reagují, a proto se jim přizpůsobují. „Nejedná se ale nutně o indikátor potenciální domluvy (mezi týmy), ale jde primárně o predikci toho, jakou variantu výsledku v utkání s takovou specifickou konstelací budou volit sázkaři," tvrdí Šrain.

Žádné specifické sázky na spekulativní výsledek utkání Sparty s Libercem sázkové kanceláře dosud nezaznamenaly. „Nejde tedy o příběh podezřelých sázek. Aktuální kursy odráží predikci bookmakerů a dosud přijaté vklady těmto predikcím v podstatě odpovídají," dodává Šrain s tím, že 55 procent sázek směřuje na Liberec, 40 procent na remízu, na kterou kurz od jeho vypsání vzrost z 1,9:1 na 1,95:1.

Antoš: Sparta i Liberec budou hrát naplno

Hokejoví experti oslovení redakcí Sport.cz věří, že rozhodovat se bude na ledě. „Chci věřit ve sportovní výsledek. Myslím si, že se o něj Sparta s Libercem poperou," řekl bývalý kouč české reprezentace Vladimír Vůjtek starší.

„Vůbec bych nepředpokládal, že by týmy spoléhaly na remízu. Takhle to nefunguje, Sparta i Liberec podle mě budou hrát naplno a myslím, že Bílí Tygři to nakonec úspěšně zvládnou," soudí Milan Antoš, bývalý útočník a dnes spolukomentátor České televize.

„Nastoupíme do posledního utkání s určitým sebevědomím. Víme, že na to máme, a ukážeme, proč jsme na vrcholu tabulky," slibuje obránce Bílých Tygrů Tomáš Hanousek.

škv, Sport.cz

Jak skončí utkání Sparta - Liberec po 60 minutách?


Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..