Litvínov překvapení proti Vsetínu nepřipustil

Hokejisté Litvínova doma proti beznadějně poslednímu Vsetínu splnili povinnost a zvítězili 2:0. Domácí vybojovali důležité body, ale nejlepšími hráči byli brankáři. Horčička zaskočil v domácí kleci za zraněné kolegy a vytáhl pár dobrých zákroků. Jeho oponent Štůrala čelil smršti střel a i přes dva inkasované góly podal skvělý výkon.

V přímém souboji o pátou příčku extraligové tabulky se utkali hokejisté Zlína s hostujícími Karlovými Vary. Domácí museli ve třetí třetině dotahovot jednobrankové manko, ale nakonec se jim podařilo díky trefě Martina Čecha v prodloužení urvat dva body. Zlín si tak upevnil své postavení v elitní šestce extraligy.

Zlín se v utkání ujal rychlého vedení, ale Varům se podařilo třemi brankami otočit. Ve velmi bojovném a kvalitním utkání, který předznamenávalo blížící se play-off, ale domácí ve třetí třetině vyrovnali. V prodloužení pak Novotného tvrdou střelu zpoza modré čáry Sáblík nejprve vyrazil, ale Čech byl u puku první a poté, co brankáře soupeře vykoupal, zavěsil do odkryté branky.

Procházka táhne Kladno

Zápas domácího Kladna s Třincem dospěl za nerozhodného stavu 2:2 až na samostatné nájezdy. V nich uspěli hráči Rabatu. Zatímco Zdeněk Orct nepustil za svá záda ani jeden pokus, nová posila v třinecké brance Roman Čechmánek byl překonán Kallou a Martinem Procházkou. Kladno si tak připsalo veledůležité dva body a směřuje do play-off.

Plzeň byla v utkání proti Spartě po většinu zápasu o něco aktivnější, většinu času držela vedení, ale nakonec si odvezli všechny tři body hosté. Sparta názorně předvedla, jak se má zacházet s přesilovkami. Právě v nich otočila skóre, Plzeňské pak dorazil ranou do prázdné branky Jan Hlaváč.

Pražská Slavia jasně přehrála Znojmo. Diváky v Sazka Aréně pořádně rozehřál dvěmi slepenými góly domácí útočník Bednář. V průběhu utkání jej napodobili ještě další čtyři spoluhráči a stanovili tak skóre 6:2 pro Slavii.

48. kolo hokejové O2 extraligy:
Zlín - K. Vary 4:3 v prodlouženíon-line
Branky: 6. Záhorovský, 30. M. Čech, 46. Kašpařík, 65. M. Čech - 11. Skladaný, 15. Straka, 26. Dvořák.
Litvínov - Vsetín 2:0on-line
Branky: 33. Prorok, 41. Benda.
Kladno - Třinec 3:2 po sam. náj.on-line
Branky: 35. Bělohlav, 49. Martin Procházka, rozhodující sam. nájezd Kalla - 11. Hlouch, 52. Peterek.
Plzeň - Sparta 2:4on-line
Branky: 19. Divíšek, 26. Fabuš - 23. Vrbata, 50. O. Kratěna, 53. Jan Hanzlík, 60. Hlaváč.
Slavia - Znojmo 6:2on-line
Branky: 9. a 10. Bednář, 24. Žižka, 29. Rataj, 42. Vondrka, 57. Sup - 20. Kříž, 57. A. Padělek.
Pardubice - Liberec se hraje 3:2on-line
Vítkovice - Č. Budějovice 4:2 (předehráno 12.1)