Živě

Lukáš? Hráči ho nechali ve štychu, štvalo olomouckého trenéra po náloži v Plzni

19. března 2019 06:59 - Plzeň

Na svůj premiérový duel v extraligovém play off nebude mít příjemné vzpomínky. Olomoucký hokejový brankář Jan Lukáš sice vytáhl v první třetině několik skvělých zákroků, přesto v úvodní čtvrtfinálové partii s domácí Plzní nakonec lovil puk osmkrát ze sítě.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

„Hráli dobře, ale my byli všude o krok pozadu a tahali to. Jak jsme zápas rozjeli, tak jsme celý vlak táhli až do konce," ušklíbl se Lukáš po porážce 1:8.

Neskrýval zklamání, vždyť v základní části vychytal Hanákům na ledě Škody dvě vítězství, přičemž pokaždé inkasoval jen jednou. Tentokrát si utkání protrpěl.

„Když to tam pak ve třetí třetině padalo, už jsem se tomu musel začít smát. Protože puk šel dvakrát do tyčky, do mě, dozadu, v normálním zápase by se to asi nestalo," kroutil hlavou pětadvacetiletý gólman.

Hromadná potyčka během čtvrtfinále play off hokejové extraligy mezi Plzní a Olomoucí.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Po plzeňské kanonádě se mu nemluvilo lehce, olomoucký kouč Zdeněk Moták však na něj žádnou vinu neházel. „Ostatní hráči ho nechali ve štychu. Možná tvrdá slova, ale je to tak."

Z výkonů svých svěřencům žádnou radost neměl. Indiáni před téměř sedmi tisícovkami diváků na ledě vládli. Měli lepší pohyb, vyhrávali osobní souboje a soupeře nekompromisně trestali v přesilovkách.

„Byli prostě ve všech činnostech lepší. Je to výpadek, ale nedělal bych z toho nějaké drama. V úterý se hraje nový zápas a musíme se na něj lépe připravit," prohlásil Moták.

jsv, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..