Pardubice - Litvínov 2:5Verva jasně vládla, Pardubice byly bez šance

39. Myšák 0 : 4
44. Sýkora 1 : 4
48. Helt 1 : 5
57. Poulíček 2 : 5

Hokejisté Pardubic prohráli ve svém posledním domácím zápase skupiny o umístění v extralize s Litvínovem 2:5. Severočeši se sice na ledě Dynama představili bez řady opor, bez větších problémů však získali tři body. Verva se třikrát prosadila v přesilových hrách, dvě branky vstřelil šestnáctiletý útočník Jan Myšák.

Tomáš Rolinek prohře svého týmu nezabránil

Oběma týmům už o nic nešlo a na klidném průběhu hry to bylo znát. Hosté začali aktivněji a v 6. minutě se dostali po chybě pardubické obrany do vedení. Skóre otevřel Martin Hanzl.

Dynamo zahrozilo dvěma úniky, ale Machala ani Cardwell na Petráska nevyzráli. Naopak ve 13. minutě dostal nabito Myšák a ranou mezi betony zvýšil na 2:0. Dynamo těžko hledalo recept na pozornou obranu soupeře, Litvínov navíc s chutí útočil.

Na startu druhé části zasypali hosté Kacetla sprškou střel a blízko ke gólu byl Ščotka. Pardubice se ke slovu dostaly až po polovině zápasu, ale Ihnacak velkou možnost neproměnil.

Petružálek definitivně rozhodl

Góly tak střílel i nadále Litvínov, který k tomu využil přesilovky. Ve 31. minutě po parádním pasu Svobody zvýšil na 3:0 Petružálek a v závěru druhé třetiny se podruhé v utkání prosadil Myšák. Dynamo už slavilo snížení, jenže Machalův gól padl až po odpískání.

Petráskovu neprůstřelnost se tak Pardubicím podařilo zlomit až ve 44. minutě, kdy puk doskákal k Sýkorovi, který pohotově zakončil. Domácí hráči ubránili krátké oslabení tří proti pěti, ale poté se podruhé ve třetí třetině provinil proti pravidlům brankář Kacetl a přesilovku využil střelou zblízka Helt. Dynamo svou výhodu i přes velkou šanci Ihnacaka sice promarnilo, ale v 57. minutě na konečných 2:5 snížil Poulíček.

5. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 44. P. Sýkora (Ihnacak, M. Kratochvil), 57. Poulíček (Horký, Eklund) - 6. M. Hanzl (Drašar), 13. Myšák (J. Petružálek), 31. Petružálek (P. Svoboda, Ščotka), 39. Myšák (J. Petružálek), 48. Helt (L. Kašpar, L. Doudera). Rozhodčí: Hejduk, T. Veselý - O. Polák, Rampír. Vyloučení: 9:3. Využití: 0:3. Diváci: 2638.
Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Schaus, Cardwell, Budík, J. Zdráhal - P. Sýkora, Ihnacak, M. Kratochvil - Koffer, Mandát, Rolinek - Horký, Poulíček, Machala - Kloz, Marosz, D. Voženílek. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.
Litvínov: Petrásek - L. Doudera, Ščotka, Hunkes, Strejček, Trončinský, Březák - P. Svoboda, Myšák, J. Petružálek - L. Kašpar, Válek, Helt - Berka, M. Hanzl, Drašar - Jícha, Havelka, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Skuhrovec a J. Beránek.