Živě

Čtvrtá baráž během sedmi let. Semkli jsme se a bojujeme za Piráty, burcuje chomutovský obránce Štich

30. března 2019 16:22 - Chomutov

Barážový specialista. Takové označení nemá nikdo z hokejistů rád, protože jsou s tím spojené velké nervy i vypětí. Chomutovský obránce David Štich prožívá ve svých devětadvaceti letech už čtvrté účinkování v prolínací soutěži. A to ve čtvrtém klubu! V roce 2013 ji hrál za extraligový Liberec, v roce 2015 za extraligovou pražskou Slavii, loni za prvoligové Kladno a letos se snaží pomoci chomutovským Pirátům k setrvání v nejvyšší soutěži. „Semkli jsme se a bojujeme za Piráty,“ říká Štich k barážovému dramatu.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Chomutovští hráči vstoupili do baráže po prodělané salmonelóze. Jak tenhle faktor ovlivňuje vaše fyzické i herní rozpoložení?

Výhrou nad Kladnem jsme si dokázali, že to jde. Ale co bylo, bylo. Je to za námi. Hodili jsme to za hlavu. Nechceme se na nic vymlouvat. Udělali jsme černou čáru, nemá cenu o tom debatovat.

Co je tedy hlavním úkolem mužstva pro nejbližší dny?

Hlavně věříme, že nás nic dalšího nepostihne. Po utkání s Kladnem chceme dobře zregenerovat. V neděli nás čeká druhý zápas baráže v Českých Budějovicích. Doufám, že do něj nastoupíme v co možná stoprocentní sestavě.

Brett Flemming z Chomutova, brankář Chomutova Justin Peters a Linus Svedlund z Kladna v akci během utkání baráže o hokejovou extraligu.

Ondřej Hájek, ČTK

Na čem chcete stavět?

Máme výborného gólmana za zády. Když uděláme chybu, můžeme se na Justina Peterse spolehnout. První zápas jsme i díky němu zvládli dobře a je potřeba v tom pokračovat.

Baráž je náročná po všech stránkách. Jak to vidíte z pohledu důrazného obránce?

Musíme dojíždět a dohrávat všechny souboje. A ani na chvilku nedovolit protihráčům, aby šli do našeho brankáře. Jestli je někdo unavený, nebo ne, prostě je zapotřebí uhájit prostor před brankářem a udělat tam trošku pořádek.

Hokejisté Chomutova se radují z gólu v barážovém duelu s Kladnem.

Ondřej Hájek, ČTK

Z vašich slov vyplývá velké odhodlání. Co byste vzkázal hokejovým fanouškům?

Bojujeme za Piráty a chceme urvat záchranu v extralize. Prožili jsme si zdravotní muka, při kterých jsme zapomněli na hokej. Vyčistili jsme si hlavy a v baráži hrajeme s čistým štítem. Semkli jsme se a určitě nás nic horšího, než zdravotní patálie, potkat nemůže. Dáváme do baráže srdce a jdeme si za tím.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..