Živě

Tygři se vrátili z divadla na led pro kořist. Dát ale první gól my, tak nenarostli, tvrdí třinecký Růžička

19. dubna 2019 21:37 - Liberec

První krok za extraligovým titulem sice na libereckém ledě zvládli lépe třinečtí hokejisté, jenže o 24 hodin později jim Bílí Tygři úder vrátili a výhrou 3:1 srovnali krok.

 

Radek Petrášek, ČTK

Byla to i na druhý pokus velká řežba, při níž Třinec v letošním play off ztratil teprve druhé ze sedmi utkání venku. „Cítil jsem, že to může být hodně o prvním gólu a ten jsme bohužel nedali," říkal kouč hostů Václav Varaďa.

Třinec zatím všechny finálové góly dal z přesilovek. Ve čtvrtek mu stačily dvě využité na vítězství, v pátek při dvojité početní výhodě jen zmírnil porážku. „Myslím, že máme na soupeře dobrou taktiku, a bylo to hodně o prvním gólu. Kdybychom vedli i ve druhém utkání, tak by Tygři tak nenarostli a výsledek by vypadal určitě jinak. Po kontaktním gólu jsem ještě věřil v obrat, jenže Liberec prokázal ve třetí třetině sílu a zkušenost," říkal útočník Martin Růžička.

Autor vítězné branky Libor Hudáček mluvil o tom, že zatímco první utkání vzal Liberec spíš jako návštěvu komorního divadla, ve druhém už se vrátili do arény zase hladoví Tygři, kteří šli na led pro kořist. „Ulevilo se mi, že se nám povedlo rychle vrátit do správného modu play off. Nebylo třeba ani nějaké speciální nabuzení mužstva, hráči sami cítili, že musí být poctivější a daleko více v emocích než v prvním utkání," říkal trenér vítězů Filip Pešán.

„Poučení z prvního zápasu, kde jsme byli takoví mrtví, si všichni v kabině vzali k srdíčku. Najednou jsme měli obrovskou energii," líčil i liberecký obránce Ladislav Šmíd. Třinečtí pocítili, že proti nim stál úplně jinak odhodlaný soupeř. Nám se naskytlo pár šancí, které ale zůstaly nevyužité. Podepsal se na nás i smolný odraz puku od rozhodčího při druhé obdržené brance. Vrátili jsme se ještě kontaktní trefou do hry, ale ve třetí třetině už to bylo těžké, Liberec velmi dobře držel střední pásmo," uzavřel Varaďa.

Finálová série se teď přesouvá do domácího prostředí Ocelářů, kde se v pondělí a v úterý odehrají další dva zápasy. Zároveň už teď je jisté, že se boj o titul určitě vrátí v pátek 26. dubna ještě pod Ještěd k zápasu číslo pět.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..