Živě

Jágr je jedinečný, smekal Prospal. Ale je to i strašně smutné, dodal

19. dubna 2019 22:03 - České Budějovice

Nastupovali spolu v reprezentaci, v níž zažili zlato z MS 2005 i o rok později bronz z olympijských her. Zatímco čtyřiačtyřicetiletý Václav Prospal už ale pověsil brusle na hřebík před šesti lety a nyní trénuje České Budějovice, o tři roky starší Jaromír Jágr stále hraje. A úžasně! Právě na ledě Motoru totiž čtyřgólovým galapředstavením vrátil své Kladno po pěti letech do hokejové extraligy.

Sport.cz

„Měl jsem možnost s Jardou Jágrem hrát v jeho nejlepších letech, to byla úplně jiná písnička. Jsem za to šťastný. Je prostě jedinečný, zase to potvrdil. Takový hráč už se nám tady nenarodí," smekal Prospal před legendární 68.

Když kouč Rytířů David Čermák glosoval Jágrův báječný výkon, Prospal se jen usmíval. „Jarda Jágr dal čtyři góly, a to ještě v první třetině odstoupil, protože ho trochu tahalo tříslo. Šel se protáhnout, takže vlastně ještě půl třetiny nehrál," říkal Čermák, než mu Prospal skočil do řeči.

Trenér Budějovic Václav Prospal na střídačce.

Václav Pancer, ČTK

„Těch gólů mohl Jarda dát úplně v klidu šest. Na druhou stranu, aniž bych chtěl sebrat něco z jeho výkonu, je strašně smutné, když ve svých sedmačtyřiceti letech na svých zádech společně s Plekym (Tomášem Plekancem) dotáhne tým tam, kam chtěl a kam mířil," na rovinu říkal Prospal.

Jaromír Jágr předvedl parádní výkon

Petr Skřivánek, ČTK

„Je to strašně smutné. Kde máme nastupující generaci a další hráče? Sedmačtyřicetiletý hráč nám tady dá čtyři kusy a Kladno vyhraje 4:2. Já nevím, jestli by ho náhodou neměli povolat do Bratislavy (na mistrovství světa)," usmál se trenér českobudějovického Motoru.

„Jarda s Plekym udělali v baráži neskutečný rozdíl. Nejen na ledě, ale i v kabině. Totálně změnili charakteristiku mužstva. Samozřejmě se přidali i další hráči Kladna, jejich výkon se ale diametrálně zlepšil díky těm dvěma," zakončil Prospal.

Trenér Budějovic Václav Prospal.

David Taneček, ČTK

Jan Škvor, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..