Baráž skončila. Kladno se bez Jágra a Plekance rozloučilo porážkou

Závěrečným dvanáctým kolem zatáhla v úterý oponu baráž o hokejovou extraligu. Kladno po oslavách návratu do nejvyšší soutěže podlehlo v Pardubicích 1:4, a Východočeši tak uhájili vítězství v prolínací soutěži. V souboji dvou týmů, které příští rok budou hrát první ligu, zvítězil Chomutov díky hattricku Petra Koblasy nad beznadějně posledními Českými Budějovicemi 6:4.

Pardubický Vojtěch Budík odstavuje Tomáše Redlicha z Kladna - ilustrační foto.

V Pardubicích se sice hrálo o celkové vítězství v baráži, hosté z Kladna ale dorazili do vyprodané arény, kde povzbuzovalo 10 194 fanoušků, bez hvězdných veteránů Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance.

Východočeši měli také v utkání navrch. V první třetině skóroval devatenáctiletý Matýs a dvoubrankový náskok zařídil v prostřední části z trestného střílení Horký. Když se v závěrečné třetině dvakrát trefil Kloz, hrozil už Rytířům debakl. Porážku nakonec zmírnil necelé dvě minuty před koncem Kružík.

V Chomutově, na jehož lavičce tentokrát nechyběl kouč Vladimír Růžička, se přišlo rozloučit s extraligou jen necelých čtrnáct set fanoušků.

Domácí si díky Koblasově hattricku vybudovali tříbrankový náskok. Motor se ale nevzdával a v závěru snížil na rozdíl jediné branky. Risk bez brankáře mu ale nevyšel, když do prázdné brány zpečetil výhru domácích Stránský.

Baráž o hokejovou extraligu, 12. kolo:
Chomutov - České Budějovice 6:4
Branky: 15. Koblasa, 28. Chlán, 29. Kovář, 38. Koblasa, 43. Koblasa, 59. Stránský - 20. Bradley, 37. Doktor, 51. Gilbert, 56. Přikryl
Pardubice - Kladno 4:1
Branky: 13. Matýs, 24. Horký (tr. střílení), 50. Kloz, 53. Kloz - 59. Kružík