Živě

Zajímavá posila pro Plzeň! Na zkoušku přichází syn někdejšího vynikajícího reprezentanta

17. června 2019 13:02 - Praha

Zajímavé jméno hlásí na začátku přípravy na novou extraligovou sezonu hokejová Plzeň. K Indiánům přichází na zkoušku osmnáctiletý obránce Zack Malík, syn bývalého vynikajícího českého zadáka a bronzového olympijského medailisty z Turína Marka Malíka.

 

Profimedia.cz

„Zack bude s naším týmem trénovat teď na suchu a počítáme s ním i do druhé části přípravy, tedy až se začneme připravovat na konci července na ledě. Je to mladý vysoký bek s velkým potenciálem a budeme rádi, když si vybojuje místo u nás v klubu," uvedl sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák.

„Se Zackem jsme si nestanovili žádný konkrétní termín, do kterého se musíme rozhodnout. Teď je jen na něm, jestli nás přesvědčí," doplnil Vlasák.

https://www.facebook.com/hcplzen1929/posts/10156620664609472

Zack Malík se sice narodil v americkém Raleigh, hokejově ale vyrůstal ve Vítkovicích. Minulý rok reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa hráčů do osmnácti let. Před dvěma lety zamířil z Vítkovic do Kanady, kde si vyzkoušel juniorskou OHL. V 70 zápasech za Sudbury a North Bay posbíral 23 bodů.

Hokeji se věnuje i jeho o rok mladší bratr Nick, který letos vychytal juniorům Třince extraligový titul.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..