Rubriky:

Tipsport extraliga

Třinec hlásí posilu. Přichází reprezentační útočník

12. srpna 2019 20:17 - Třinec

Hokejový útočník Matěj Stránský ukončil angažmá ve Švédsku a posílil mistrovský Třinec. V 26 letech si zahraje extraligu poprvé. Jedenáctinásobný reprezentant se bude střetávat i s mladším bratrem Šimonem, jenž působí ve Vítkovicích.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Matěj Stránský ve vítkovickém klubu hokejově vyrostl, ale rozhodl se pro Třinec. Za švédskou Moru hrál od ledna, když předčasně skončil v Čerepovci v Kontinentální lize, k udržení v lize jí však nepomohl.

Zkušenosti má Stránský i z nižších zámořských soutěží. Do Severní Ameriky zamířil již v sedmnácti letech, v roce 2014 získal Calder Cup s farmářským týmem Dallasu Texas Stars. V NHL šanci nedostal.

"Když padlo rozhodnutí, že se vrátím do Česka, byl pro mě Třinec prioritou. Mám to blízko domů, navíc Oceláři jsou v mých očích nejlepší organizací v Česku. A to nejen co se týká hokeje, zázemí, trenérů anebo vedení klubu. Líbí se mi, jaký hokej hrají," řekl pro klubový web.

S reprezentací se Stránský představil v únoru na Švédských hrách, v jejím dresu zatím odehrál 11 utkání s bilancí 2+3.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..