Ml. Boleslav - Litvínov 5:1Domácí rozhodli ve druhé třetině, Verva prožila třetinu hrůzy

23. Kousal 1 : 0
29. Stránský 2 : 0
35. Flynn 3 : 0
35. Skalický 4 : 0
37. Hrbas 5 : 0
44. Petružálek 5 : 1

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 7. kole extraligy díky pětibrankové smršti ve druhé třetině Litvínov 5:1 a naplno bodovali i ve čtvrtém domácím duelu v sezoně. Shodně gólem a asistencí k tomu přispěli Oscar Flynn a Pavol Skalický, tři asistence si připsal Radim Zohorna. Severočeši popáté za sebou nebodovali.

Zleva Jakub Petružálek z Litvínova, brankář Mladé Boleslavi Jan Růžička a Marek Hrbas z Mladé Boleslavi.

Domácí tým začal náporem, ale ani hosté se nenechali v úvodu zápasu zahanbit. V první velké šanci se zjevil v sedmé minutě mladíček ze čtvrté boleslavské formace Flynn, ale v samostatném úniku trefil po bekhendovém blafáku jenom tyčku Janusovy branky.

První přesilovku měli hosté, ale mohli sami inkasovat z Kousalovy hole. Při druhé přesilové hře už se hosté dostali k ohrožení domácího brankoviště, ale Myšák na zadní tyči netrefil puk před odkrytou brankou.

A byla to právě čtvrtá boleslavská formace, kdo se jako první trefil ve druhé třetině. Flynn využil závaru před brankou hostů a po jeho střele se dostal k puku Kousal, který už neměl problém se podruhé v sezoně zapsat mezi střelce.

Hned vzápětí mohl srovnat skóre Jarůšek, ale nájezd z levé strany nasměroval jenom do Růžičkovy výstroje. Poté se s pukem po levém mantinelu prosmýkl Zohorna, dojel až před branku, kde práci dokončil pohotovou dorážkou na 2:0 Stránský.

Zleva František Lukeš z Litvínova, Martin Ševc z Mladé Boleslavi a brankář Mladé Boleslavi Jan Růžička.

Domácí byli při chuti a čtvrtý útok domácích opět posunul skóre, když se prosadil Flynn. Ještě v téže minutě ujeli Skalický se Zohornou osamoceni na Januse a brankáře hostů si náležitě vychutnali. Třetina hrůzy pro hosty ale pokračovala. Když se z dalšího útoku trefil obránce Hrbas, bylo to už o pět branek.

Růžička přišel o čisté konto sedm minut před koncem zápasu, kdy se k odraženému puku dostal Petružálek a alespoň kosmeticky upravil skóre.

7. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 5:1 (0:0, 5:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. P. Kousal (Flynn, O. Najman), 29. J. Stránský (R. Zohorna), 35. Flynn (Bernad, O. Najman), 35. Skalický (R. Zohorna), 37. Hrbas (R. Zohorna, Skalický) - 54. J. Petružálek (Gerhát). Rozhodčí: Hodek, M. Sýkora - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 3345.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Hrbas, Ševc, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad - L. Pabiška, Žejdl, D. Šťastný - Klepiš, A. Zbořil, Vondrka - J. Stránský, R. Zohorna, Skalický - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.
Litvínov: Janus (41. Honzík) - Jánošík, Kubát, J. Říha, Ščotka, Štich, Šesták - Jarůšek, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, M. Hanzl, L. Kašpar - Válek, Gerhát, J. Petružálek - Jurčík, Helt, Trávníček. Trenéři: Šlégr, Skuhrovec a Kotrla.